У Кременчуці відкрили виставку художниць із Німеччини

Учора в Кременчуці в картинній галереї Наталії Юзефович презентували виставку німецьких художниць. 

Колишня кременчужанка Анна Арламова, художниця за фахом.До переїзду за кордон, вона була спочатку викладачем, а потім – директором дитячої художньої школи Кременчука. Нині мешкає в університетському містечку Тюбінген, де в народному університеті викладає живопис. Жінка постійно приїздить до рідного міста. Спочатку такі поїздки були індивідуальними, з обов’язковою виставкою авторських робіт. Згодом Анна Арламова стала ініціатором проведення у Кременчуці Днів українсько-німецької культури.

Тож і нині відкрили виставку землячки «Іспанські мотиви на вірші Федеріко Г. Лорки». На ній представлені різні художні техніки: живопис, графіка, гравюра. Вони цікаві тим, що громадянам Німеччини та України дуже близькі загальні теми: радість спілкування з близькими, навколишнім світом, пошук власної художньої техніки.

Ютта Цикон-Форвек представляє виставку «I love Kremenchuk». Художниця народилася в Єрфурті. У 1978 -83 рр вивчала техніку акварелі під керівництвом професора Хериберта Лозера. Її роботи експонували на виставках в Німеччині (Тюбінген, Штутгарт), в Англії, Франції, Україні (Кременчук), в Росії (Петрозаводськ, Карелія). 

Фото-з архіву художниці Фото-з архіву художниці

Роботи, здебільшого,  - пейзажі в техніці акварелі «по-сирому». Яка, як жодна інша техніка, дозволяє передати настрій та гру кольору й світла. У цій складній методиці практично неможливо передбачити результати. Тому акварель «по-сирому» так зачаровує глядача. Майже всі роботи Ютти Цикон-Форверк написані з натури та відображають безтурботність та силу дії природи на людину. Деякі картини художниця створювала, подорожуючи світом: Англією, Францією, Україною, Норвегією. Також джерелом натхнення для Ютти Цикон-Форверк є спілкування з колегами по мистецтву, різноманітні культурні проекти та виставки. 

У березні 2016 року Ютта разом з Анною Арламовою відкрили своє власне ательє в центрі Тюбінгена. Виставка художниць триватиме до 12 серпня за адресою: м. Кременчук, вул. Космічна, 9.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію