Хто захистить журналістів?

Обласна влада взялася контролювати безпеку представників ЗМІ. Для цього у Полтаві створили робочу групу з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова. Чим займатиметься новостворена група та які завдання виконуватиме?

На початку засідання слово взяв голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Він зазначив, робочу групу з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова створили за дорученням Адміністрації Президента України. Її основне завдання – моніторинг та аналіз ситуацій з порушенням прав журналістів на Полтавщині.

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України

- Це буде інструмент вимагати звітності у правоохоронних органів, зате, як вони використовують мій мандат. І, відповідно, журналісти полтавські самі будуть говорити – відчувають вони себе захищеними, чи вони тривожаться за своє майбутнє при виконанні професійних обов’язків.

Потім голова Полтавської організації НСЖУ Євген Лопушинський повідомив ситуацію, яка склалась на Полтавщині. Зокрема, за 2 роки зафіксовано 20 випадків порушення прав ЗМІ, з них 6 – кримінального характеру. 

Євген Лопушинський, голова Полтавської організації Національної спілки журналістів України 

- Дуже хотілося, щоб це був ефективний інструмент, для захисту цих речей, про які ми говоримо. Кожен випадок, коли залишається без реакції і належного реагування, мені здається, він пророкує нові й нові випадки агресії по відношенню до журналістів.

Загадали і про побиття полтавського журналіста Ярослава Журавля. Нагадаємо: 18 травня в офісі полтавського осередку Соціалістичної Партії  Ярослава побили та зламали щелепу. Результати розслідування повідомив речник Національної поліції в Полтавській області.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській області 

- За даним фактом вже особі оголошено про підозру. І до кінця цього місяця кримінальне провадження з цього приводу буде скероване до суду, і особа, сподіваємось, вже отримає реальне покарання, передбачене чинним законодавством України.

Після аналізу ситуацій на Полтавщині новостворена робоча група обговорила особливості законодавчої бази, яка регулює роботу журналістів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію