Лампи та батарейки є, але шляхів утилізації немає

Така ситуація на Полтавщині з небезпечними відходами. Небайдужі організовують сортувальні пункти та вивозять використані відходи в інші міста, де є заводи з переробки. Подібне хочуть зробити і в Полтаві. Але на це потрібен час та кошти.

Це – звалище битих ртутних газорозрядних ламп поблизу Супрунівки. Утилізувати їх ніде. Спеціалізовані комісії обласної та міської рад засідали з цього питань декілька раз. Вирішили небезпечні відходи вивезти.

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- І вони їдуть на звалище. А якщо ми порахуємо, то це дуже багацько виходить. Таким же чином і батареї вивозяться, і акумулятори маленькі: від годинників чи тих же самих камер.

Представники «Полтавської дирекції залізничних перевезень» регіональної філії «Південна залізниця» стверджують: вивезли в Запоріжжя на спец.завод. Але доказів так і не надали. 

Ртутні лампи – небезпечне сміття. Але завод з повної переробки небезпечних відходів є лише у Львові. Цикл переробки охоплює все: поділ на скло та алюміній. А небезпечні речовини потрапляють під захоронення.

У Полтаві ж заводу немає. А ліцензіатів, які займаються небезпечними відходами – збором та подальшою утилізацією – перевіряють щорічно. У 2017 році їх кількість зменшилась: з понад десятка залишилося лише троє.

Вадим Осипенко, начальник Держекоінспекції у Полтавській області 

- За результатами нашої роботи міністерство лишило, анулювало, дало розпорядження до правопорушників. На сьогодні залишилося 2-3 і все.

Найбільшою екологічною катастрофою міста представники наради вважають Макухівське сміттєзвалище, яке отруює річку Коломак та життя місцевих мешканців. А завод вирішив би цю проблему. 

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

- Вже працює адміністрація з радою про виділення цих земель під цей полігон.

Дати, коли ж відкриють такий завод, чиновники не називають.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію