На Полтавщині вперше знайшли дитячі поховання скіфів

Знахідка унікальна і розкриває секрети поховального обряду скіфської епохи

Серед предметів поруч із захороненими – буси з непрозорого скла, кераміка, залізний браслет та зброя.

Знайти їх вдалося археологічній експедиції на Більському городищі. В її складі – близько 50 студентів та аспірантів з усіх областей України та Польщі. Експедиція пройшла у рамках Міжнародного проекту – 4-ої Польової археологічної школи.

Денис Гречка, начальник Більської археологічної експедиції

- Тільки почала працювати 4 Міжнародна польова школа, і в нас – знов сенсація. Тут ми виявили два поховання, які належать дітям до 10 років. Вони були покладені в невеличкі ями. Ми бачимо, що це поховання дитини, біля неї лежить скіфський бронзовий наконечник стріли 5-4 ст. до н.е. Біля другого похованого – намисто та залізний браслет. Ми точно можемо говорити, що це поховання 4-5 ст.

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- На основі цієї науки потім зробити великий красивий музейний цілісний комплекс. Для того, щоб він був цікавий нам, цікавий Україні, цікавий Європі, цікавий світові. І ще раз зрозуміти, що тут – неперевершена частина великої історії європейської, до якої причетні багато народностей нашої Європи, і без перебільшення можна сказати, що ми маємо унікальний комплекс, найбільший в Європі, мабуть, і у світі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію