Хімічна атака

На Полтавщині щотижня – випадки хімічних отруєнь та опіків дітей. Травляться побутовою хімією. В Кременчуці дівчинка два дні тому потрапила до лікарні, випивши засіб для очищення від жиру. Минулого тижня опіки отримала вже полтавська дівчинка. Вона випила засіб «Антисилікон». Батьки кажуть: у цих випадках не встигли попередити ситуацію. Діти добиралися до отрути непередбачувано і миттєво. Про особливості сезонних дитячих отруєнь – Марія Лісніченко далі.

Тетяна Безпалова зі своїм сином потрапили до Полтавської лікарні з Кременчука. Причина – опік стравоходу. Малюк дочекався, поки мама відволічеться, та спробував на смак миючий засіб.

Тетяна Безпалова, мама пацієнта

- Вони стояли там давно, ми ними не користувалися. В один прекрасний момент я була у ванній, і малий був у ванній. А далі – секунда діла: він взяв там, і така «пимпочка» була.

А далі все відбувалося дуже швидко. Плач дитини, виклик карети екстреної допомоги та вердикт лікарів – опік стравоходу 2-3 ступеню.

Тетяна Безпалова, мама пацієнта

- Через 15 хвилин ми вже були в лікарні, нас забрали у реанімацію. Там ми пробули півтори доби. Потім нас перевели у хірургічне відділення. Потім нас перевели сюди, бо тут обладнання отаке, як потрібно, щоб стежити, спостерігати.

Сьогодні хлопчик почуває себе значно краще. Але ще лікується. Медики додають: такі випадки – не поодинокі. У кожній родині є миючі засоби. Часто стоять у доступних для малечі місцях.

Микола Гриценко, завідуючий хірургічним відділенням дитячої міської клінічної лікарні

- У нас пішла ціла полоса таких хворих – це хімічні опіки стравоходу. Це коли батьки наливають у пляшки, що для цього не призначені, скажімо, з під кока-коли, із пепсі наливають їдкі речовини. А ці розчини – вони лужні, а опіки лугом – самі тяжкі.

Не менше маленьких пацієнтів і з травмами, отриманими під час ігор на кухні та активного відпочинку. За словами лікарів, уникнути їх просто – не тримати у доступних для дітей місцях отруйних речовини та не залишати дітей без нагляду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію