Держава втрутилася у ситуацію на ціновому просторі споживчого ринку України після останніх змін у бік збільшення вартості основних продуктів харчування: підписано меморандум щодо гарантії стабілізації

У Кабінеті Міністрів запровадили свій механізм врегулювання ситуації. Ціни на теперішньому ринку Полтавщини взялися прокоментувати спеціалісти Державною інспекцією з контролю за цінами в області.

На Полтавщині, як і в інших регіонах України, ціни на основні продовольчі продукти за останню декаду зросли більш, ніж на двадцять відсотків. Кілограм м’яса свинини в залежності від категорії коштує сьогодні у Полтаві 25-30 гривень проти 19-ти- 21-єї 1-го серпня. Яловичину сьогодні оцінюють у 22-26 гривень, на початок серпня вартість складала 20-23 гривні. Десяток яєць в області у розріб продають по 4,19-4, 48 - виробництва скорочують потужності, а відтак – зростає собівартість. Літр олії перевищує сім гривень. Причому постачальники здалеку підвищили свої ціни на 6 відсотків, а місцеві – майже на 25. Цінова політика молокопереробної галузі майже не змінилася. Хоча серед останніх існують побоювання у ціновому дисбалансі на корми внаслідок надмірної уваги до області з боку постраждалих від цьогорічної посухи інших областей України: попит на фураж та корми збільшиться, зросте й ціна, а вона, разом з енерговитратами, складає у собівартості продукції майже 70 відсотків. Сьогодні постачальники м’ясокомбінатів збільшили свої ціни на 30-50 відсотків, як результат – виросла й ціна виробника та торговельна. Однією з проблем підвищення цін на м’ясну продукцію спеціалісти називають невідповідність закупівельних цін собівартості виготовлення самих товарів, та нерівні умови, в які потрапили вітчизняні виробники: за 1 півріччя поставки імпортного м’яса в Україну збільшилися у півтора рази.

Вже вкотре держава вдається до спроб проконтролювати подальші кроки на маршруті «виробник-торгівля-споживач»: підготовлений проект постанови Кабінету Міністрів про додаткові права місцевих органів виконавчої влади щодо запровадження власних механізмів врегулювання цін.

Стрічка новин