25 років без ремонту

П'ятиповерхівка по вулиці Навроцького, 17 вже розвалюється, а коштів на оновлення у мешканців немає. Місцеві чекають допомоги від міста. Але отримують тільки відписки. Хто відремонтує аварійний будинок, дізнавалася Анна Ружін.

Антоніна Шуть – пенсіонерка. Жінка вже 13 років проживає в будинку та є власницею квартири на першому поверсі. Під квартирою – підвал. З нього запахи найдужче чутно саме пані Антоніні. Згадує: коли переїхала, ситуація була інакшою.

Антоніна Шуть, мешканка будинку по вул. Навроцького, 17 

- Тоді було чисто та сухо: я – будівельник, тому усе це знаю та розумію. І оце таку дурницю зробити – ну, може, більше грошей не було краще купити, не може, а точно. І воно було тут чисто і сухо, і в підвалі в квартирі було добре.

Тепер будинок аварійний. Оновлень потребують фасад, дах, сходові майданчики, вікна та комунікації в підвалі. Зверталися за допомогою до мерії, але результатів немає. 

Олена Цуганова, мешканка будинку по вул. Навроцького, 17 

- У нас мешканці написали лист-прохання з підписами, щоб нам зробили дуже багато роботи у зв'язку з тим, що в нас уже руйнується будинок. На протязі 3 років були уже поломки і підвалу, текли труби та були забити колодязі.

Повного ремонту в цій будівлі не було вже 25 років, лише дрібні.

Олена Цуганова, мешканка будинку по вул. Навроцького, 17 

- Це була ще КЕЧ, а зараз нашому будинку більше 40 років. Тому ми просимо, щоб нам зробили ремонт. Мешканці будинку турбуються, ходять по інстанціях і просять зробити КАП ремонт.

Хто ж відповідає за будинок? І хто має зробити ремонт? В ЖЕО №2 кажуть – не вони. 

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2 

- Будь ласка, звертайтеся в ЖКГ, адже в тариф – заміна комунікацій, водовідведення та заміни труб – не входить в компетентність ЖЕО. Ми не маємо ні юридичних, ні фінансових прав на проведення даного виду робіт. Це має право зробити ЖКГ по програмах, які існують в місті.

Ми звернулися до управління ЖКГ міськради за відповіддю. Чиновники відповіли офіційним листом:

«Можливість проведення ремонтних робіт за вищевказаною адресою буде розглянуто у 2018 році при умові відповідного фінансування.»

Місцеві на цьому зупинятися не будуть та шукатимуть допомоги й надалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію