24 липня – іменини Ольги

Сьогодні відзначають день пам'яті святої рівноапостольної великої княгині Ольги. Ольга – одне з найпопулярніших імен в Україні, тому іменини Ольги – досить поширене у нас свято.

День Ангела Ольги за церковним календарем відзначають у день пам'яті святої рівноапостольної великої княгині Ольги – 24 липня. Це - день її смерті. Свята княгиня київська Ольга близька нам, українцям. Недарма до неї звертаються із молитвою: «О, богоблаженна Ольго, помолися за твоїх дітей Богу; мир міцний для Вітчизни нашої виблагай і відпущення гріхів усім, хто завжди прославляє тебе!».

Велика київська Княгиня Ольга оповита славою в літописах і народних легендах. Це – найвідоміша особа серед жінок за всю нашу писану та неписану історію. Недаремно ж новітня Українська держава на відзначення заслуг жінок у розвитку Української держави, духовному відродженні нації, вихованні дітей встановила відзнаку Президента України «Орден княгині Ольги» I, II, III ступеня.

Після смерті свого чоловіка, князя Ігоря († 945), Ольга довгі роки правила великою державою від імені свого малолітнього сина Святослава. З історії знаємо, що князь Ігор залишив своїй дружині трохи занедбану державу. Знову зміцнити Київську Русь можна було тільки владною рукою. Ольга першою навела лад у справі плати данини. Якщо казати сучасною мовою, вона встановила норми оподаткування. Впровадила кілька видів платежів: «устави» та «уроки». Данину з древлян та інших племен відтоді ділили на три частини: дві йшли на Київ, а третя – на Вишгород, де була резиденція Ольги. Княгиня налагодила промисловий відлов хутрових звірів, визначила території, які мали постачати державі відповідний товар. Окрім того, саме хутром підлеглі землі та племена сплачували данину. Цей товар Київської Русі користувався неабияким попитом з боку інших держав.

Та найбільша велич княгині Ольги виявилася в тому, що вона прийняла християнську віру. Культ святої Ольги і святкування дня її смерті існували в нашій Церкві ще до приходу монголів. Дослідники зазначають, що і чуда за її посередництвом діялися, бо її ім'я помістили в список святих приблизно XII ст., і, що цікаво, набагато швидше княгиня Ольга визнана святою, аніж Володимир Великий – Хреститель Київської Русі.

Також крім 24 липня, Олі святкують свої іменини 10 лютого, 6 і 14 березня, а також 17 липня і 23 листопада. Ім'я Ольга запозичене зі скандинавських мов, походить від імені Хельга. У перекладі Хельга, що означає «свята», «священна», «світла», «ясна», «мудра», «фатальна». Також вважається, що ім'я Ольга є жіночою формою чоловічого імені Олег. У давніх слов'ян було родинне ім'я Вольга і перекладалося як «чудодій – творить дива». Основні риси характеру дівчини по імені Ольга – це сильна воля, інтелект і велика працездатність. Вона вперто йде до наміченої мети, не помічаючи проблем, виникають навколо неї. Для Ольги небезпечно не дати проявитися талантам. Ольга прагне бути незалежною у всьому. Вона немов борець, володіє важким, але сильним характером. Будьте впевнені, що те, що виявилося в руках Ольги, вона так просто не відпустить. За свою «здобич» дівчина бореться до останнього. 

Усіх Олечок вітаємо з іменинами!

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію