Не платити аліменти – не вигідно

Третього липня Верховна Рада України ухвалила другий пакет законопроектів «ЧужихДітейНеБуває», ініційований Міністерством юстиції України. Документи передбачають посилення відповідальності для неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей та запровадження пільг і стимулів батькам, які сумлінно виконують свій обов'язок.

Агнія Тарнавська – мама 12-річного Давида. Коли хлопчикові було всього 2 тижні, батько пішов із сім’ї. З того моменту, розповідає Агнія, вона сама взялась за виховання сина. Перші роки чоловік давав кошти на дитину, проте з часом фінансова допомога припинилась. 

Агнія Тарнавська, мама 12-річного Давида

- Я, чесно кажучи, думала, що ми ще помиримось, все буде добре. Проте, коли він вдруге одружився, я зрозуміла, що вже питань не буде і повернення не буде чоловіка. Я подала на суд, і в 2011 році Октябрський районний суд прийняв рішення про стягнення 1/4 частини всіх видів заробітку мого чоловіка.

Того ж року рішення суду передали у виконавчу службу. Проте, виконавці не змогли стягнути кошти, оскільки чоловік постійно змінював то місце проживання, то роботу. Все змінилось цього року, розповідає жінка. В дію вступив новий пакет законів Міністерства юстиції України, який посилює відповідальність за несплату аліментів. 

Агнія Тарнавська, мама 12-річного Давида

- Вдалося це дуже швидко зробити. Він виплатив більше 80 тисяч гривень, буквально за один тиждень. Все тому, що йому потрібно було вкрай виїжджати за кордон, а на ньому стояло обмеження.

Пакет законів «ЧужихДітейНеБуває» допоміг не тільки Агнії Тарнавській, а й багатьом іншим батькам, котрі чекають на аліменти, зазначили у Головному територіальному управлінні юстиції в Полтавській області.

Віталій Коноз, начальник Державної виконавчої служби Полтавщини

- Боржники почали систематично сплачувати аліменти. Якщо раніше вони їх не сплачували, або ж сплачували не систематично, на сьогодні ці люди для того, щоб не нести відповідальність, встановлену законом, почали сплачувати. Це основне досягнення наших змін в законодавстві.

На початку цього місяця Верховна Рада прийняла другий пакет законів «ЧужихДітейНеБуває». Новації передбачають більші санкції та вносять зміни до сімейного та податкового кодексів. Зокрема, якщо горе-батьки не виплачують аліменти більше одного року, на суму боргу нараховуватиметься пеня в 20%. Більше 2-х років – 30%, 3 й більше років – 50%. Змінився й процес виїзду з дитиною за кордон. В окремих випадках не потрібна нотаріальна згода. 

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції в Полтавській обл. 

- Якщо в особи, боржника заборгованість становить 4 і більше місяців, або 3 місяці, якщо дитина є інвалідом чи має тяжку хворобу, в такому випадку при перетині кордону необхідно пред'явити довідку про наявність заборгованості. Або у випадку хвороби дитини – також довідку про стан її здоров’я.

А от для батьків, котрі не проживають з дитиною, але хочуть разом з нею поїхати до іншої країни, нотаріальна згода залишається потрібною. 

Олег Тимченко, начальник ГТУ юстиції в Полтавській обл.

- Необхідно звернутися з рекомендованим листом до особи, з якою проживає дитина, та отримати згоду на таке вивезення за межі України і засвідчити її нотаріально. Якщо особа, з якою проживає дитина, не надає на це згоди, можливо звернутися до суду і такий дозвіл отримати в судовому порядку.

Посилення відповідальності за несплату аліментів змусить усвідомити горе-батькам: своєчасна сплата коштів дає можливість жити без обмежень та головне, додають фахівці, збереже вміст їх гаманця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію