Чому надати перевагу: відпочинку на дитячому майданчику чи здоров’ю малюка?

У Полтаві обговорили жахливий стан майданчиків, розташованих в місті. На публічну консультацію зібрались батьки, комунальники, представники обласної та міської влад.

Валентина Чемшит щодня зі своїм онуком Єгором ходить на дитячий майданчик гратися. Проте, стан, в якому знаходяться гойдалки, – жахливий, розповідає жінка. Бували випадки, коли Єгор падав, зачіпався об цвяхи з поламаних так би мовити «атракціонів». 

Валентина Чемшит, бабуся 

- Болти в гойдалках половина відкручених, дитину страшно саджати на ці гойдалки. Я вважаю, що вони потребують реконструкції, ремонту і взагалі за ними потрібно слідкувати.

За 2017 рік на дитячих майданчиках міста сталося більше 80 випадків тяжких травмувань дітей. Експерти зазначають: однією з причин, чому малеча калічиться на ігрових зонах, є недотримання державних стандартів під час спорудження. Саме проблема зі станом майданчиків стала головною темою публічної консультації, котра пройшла у Полтаві.

Наталія Норіцина, представниця ГО «Центр UA»

- Вирішили організувати таку зустріч, своєрідний майданчик для комунікації, де  зможуть поспілкуватися між собою представники всіх зацікавлених груп, які дотичні до функціонування майданчиків. Це і батьки, представники місцевої влади, представники профільних управлінь.

У місті близько 500-т дитячих майданчиків, з них тільки половина знаходиться на балансі житлово-комунальних господарств. Інші ж будувались різними депутатами перед виборами, і зараз ніким не перевіряються й нікому не потрібні. Анна Ганжа представляє ініціативну групу «Батьки за місто для дітей». Говорить, звертались до комунальників, проте результатів ніяких. Тому батьки самі вирішили діяти. 

Анна Ганжа, представниця ініціативної групи «Батьки за місто для дітей»

- Ми проводили протягом року інформаційну кампанію серед батьків. Ми розповідали проте на що звертати увагу на майданчиках, про те, які майданчики небезпечні, чому. І деякі батьки давали нам зворотній зв'язок з приводу того, що вони почали самі облаштовувати.

На публічній консультації був присутній й представник комунального підприємства ЖЕК №2 Михайло Лукін. З його слів, чоловік вже багато років пропонує шляхи вирішення цієї проблеми. Один із яких – взагалі прибрати аварійні атракціони. 

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2

- Всі майданчики, які розташовані в місті Полтава, морально і фізично застаріли. Тому я пропонував, два роки тому, рік тому піти наступних шляхом: на прибудинковій території залишити тільки ті елементи дитячих майданчиків, які не несуть загрозу дітям.

Натомість деякі батьки – проти таких методів. Вони очікують інших рішень від комунальників.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію