Чи забезпечені на Полтавщині медикаментами для лікування онкохворих

Сьогодні на щотижневій апаратній нараді в Полтавській ОДА звітували про надання медичної допомоги онкологічно хворим, участь громадськості у державній політиці та безпеку на дорогах області. 

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про стан виконання централізованих заходів із надання медичної допомоги онкохворим. Також прозвітував про стан захворюваності в області. 

Щорічно серед населення Полтавської області виявляють 5 тисяч первинних онкохворих, а від злоякісних новоутворень помирає близько 3000 хворих. За розподілом територій у напрямку зниження показника захворюваності Полтавська область посіла 9 місце.

"Аналізуючи динаміку показників поширеності та онкозахворюваності за останні роки, відбувається накопичення контингенту хворих на злоякісні захворювання. Це впливає на потребу препаратів для лікування онкохворих області. Тому на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про розподіл лікарських засобів для лікування онкологічних хворих, закуплених за кошти Державного бюджету України» здійснюється централізоване постачання хіміотерапевтичних препаратів", — розповів Віктор Лисак.

У Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері працює комісія з розгляду та контролю за раціональним використанням матеріальних цінностей. Вони отримані шляхом централізованого постачання за рахунок коштів із Державного бюджету. Кількість хворих в області, які отримали курс хіміотерапії, за 2016 рік – 2351, 2017 рік – 2290, перше півріччя 2018 року – 1343. 

В області частину необхідних медичних препаратів Полтавський диспансер закупляв за кошти місцевого бюджету. Кошти виділяють і за рішеннями сесій Полтавської облради. За півроку за рахунок коштів обласного бюджету закупили хіміопрепаратів на суму майже 5 млн грн. Також із виділенням коштів на препарати допомагають благодійні та спонсорські організації. З кінця 2016 року виділяють кошти із обласного бюджету для дороговартісного лікування дітей, хворих на онко-гематологічні захворювання у розмірі 20 тис грн. А із травня 2017 —  залежно від складності протокольного лікування. 

"Усі ми розуміємо, що онкологічні хвороби — серйозна проблема. І держава та область робить все можливе, щоб допомогти. Наприклад, цьогоріч Міністерство охорони здоров’я України проводить закупівлю ліків на 5,9 млрд. грн. Ми дбаємо, щоб медичні заклади були повністю забезпечені необхідними препаратами, а пацієнти отримували якісні послуги", — прокоментував перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. 

Також на засіданні обговорили питання безпеки на дорогах Полтавщини. Для зменшення кількості ДТП та уникнення багатьох аварій, керівництво Полтавської ОДА зустрінеться із нацполіцією, Укртрансбезпекою та Службою автомобільних доріг. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію