Собака, кіт та голуби – хто наступний?

Вони вже потрапляли під колеса автівок по вулиці Кондратюка, 3, що поблизу ринку «Універсам». За цією адресою дорогу перед вікнами мешканців водії автівок перетворили на швидкісну трасу. Неодноразові скарги, прохання, але змін немає. Люди бояться, що ситуація може закінчитися трагічно.

Не один рік мешканці цього будинку не можуть спокійно вийти з під'їзду. Говорять: небезпека підкралася у вигляді автівок, які зранку і до ночі курсують під вікнами з шаленою швидкістю.

Люди занепокоєні, адже під колеса може потрапити дитина або людина похилого віку. Схожі інциденти були: місяць тому на цій ділянці уже страждали домашні улюбленці.

Людмила Марусич, мешканка будинку по вул.Кондратюка, 3 

- Годин у 6 вечора їхала машина з шаленою швидкістю, збила собаку: переїхала її два рази, а водій не зупинився. Всі діти тут гралися та бачили, і це був такий жах та шок.

Не виняток – і самі люди.

Андрій Сафонов, мешканець будинку по вул.Кондратюка, 3 

- Два тижні тому великий джип чорний, але, на жаль, я не помітив номеру, тому що був в шоці, зачепив мене дзеркалом в плече. Два тижні, але й досі болить.

Говорять: найбільший потік машин – у «час пік» або вночі. Поблизу – автостоянка та ринок, тож потік машин і йде регулярно. В цій ситуації найбільше хвилюються за дітей. 

Аліна Кабалєй, мешканка будинку по вул.Кондратюка, 3 

- У мене маленька дитина, рік буде. Вона бігає вже. От стоїш тут біля під'їзду – лише один рух, і вони не зупиняються. Вони (водії) вважають, що це їх територія і це траса. Але це – не центральна дорога, це – двір.

В Ади Семенюк син ледве не потрапив під колеса автівки. Адже коли оселилися в будинку, гадали, що це – спокійне місце. 

Ада Семенюк, мешканка будинку по вул.Кондратюка, 3 

- А виявилося, що дорога небезпечна навіть ось тут, виходячи з під'їзду. Клянусь вам, дитину ось відтягла за капюшон кофти. Він вискочив, не очікуючи, а машина мчала. Ось так ось (показує) залишалося, щоб його не повезли на капоті. Не повинна тут бути траса.

Важко подолати цю ділянку дороги і Ірині Антоновій.

Ірина Антонова, мешканка будинку по вул.Кондратюка, 3 

- Я – інвалід. Я не можу пройти біля будинку, щоб висипати сміття. Попереду – машини, позаду теж машини. Дорога вузька, звернути нікуди. Хто хоч тихіше проїде, а більшість їде прямо на людину.

Чому саме їхній двір для проїзду обрали водії – мешканці розуміють. 

Андрій Сафонов, мешканець будинку по вул.Кондратюка, 3 

- Там є хороша нормальна дорога, що виходить до автовокзалу. Я як водій знаю, що це буде на 30-40 грам бензину більше, щоб об'їхати це, тому вони відкрили тут «швидкісну трасу».

Крім того, додають: у дворах немає світлофорів та заторів. Тому такий шлях – зручніший. У сусідньому дворі, що за адресою Київське шосе, 76, теж існує ця ж проблема. Машини курсують і через їх двір. Але, крім того, водії автівок влаштували паркінг на дитячому майданчику, розповідають мешканці.

Наталія Білоцерковець, мешканка будинку по вул.Київське Шосе, 76

- У нас тут проходить скільки машин за день, що це як траса Київ-Харків. У нас багато в дворі дітей, але машини ставлять по майданчику в кругову. Тому у нас оце проблема машини на дитячому майданчику та проїзна частина через наш двір.

Водії ситуацію не коментують, а лише нарікають: машини ставити нема куди, тому такий вибір для паркінгу. А в більшості дворів проїзд закритий і об'їхати ніяк. Але мешканці не здаються: пишуть звернення, скарги та збирають підписи.

Світлана Юшкевич, мешканка будинку по вул. Київське Шосе, 76

- Ми збираємо підписи, щоб нас поставили по можливості дитячий майданчик та поклали хоча б два лежачих поліцейських, щоб хоч якось убезпечити своїх дітей.

Ми звернулися в ЖЕО №2, щоб розібратися з ситуацією. 

Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2 

- Питання установки блоків, щоб машини не їздили по дворових проїздах, повинні бути узгоджені з певними інстанціями. В першу чергу – це швидка допомога та служба надзвичайних ситуацій.

Михайло Лукін додає: за все це відповідають спеціальні служби, а ЖЕО відповідальності не несе. А от щодо дитячого майданчику за адресою по вул. Київське Шосе, 76, зазначив: в планах на ремонт на 2018 рік його не внесли.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію