У Гадяцькому районі ведуть боротьбу з амброзією

Друга половина літа – пора цвітіння амброзії полинолистої, пилок якої найсильніший алерген для людей різного віку, через що її по праву називають екологічно небезпечним бур’яном. У період цвітіння серед населення часто спостерігають алергічне захворювання – амброзійний поліноз (сінна лихоманка).

Кожна рослина виділяє мільярди пилкових насінин, котрі, підіймаючись із повітрям, переносяться вітром на велику відстань (майже на 5 км). Потрапивши в органи дихання людини ( очі, ніс, бронхи), викликають слизотечу, погіршення зору, підвищення температура тіла, кашель, головні болі, а в найбільш чутливих – приступи астми.

Із метою недопущення розмноження карантинних рослин, у Гадяцькому районі оголосили боротьбу з цим буряном-алергеном. Так, працівники КП «Сервіс» уже почали проводити обробку територій препаратом «Стоп Амброзія». Планують обробити узбіччя тротуарів, дитячі та спортивні майданчики, зупинки громадського транспорту, території біля лікувальних та інших установ, паркові зони. Цей препарат є екологічним засобом для боротьби з амброзією та іншими шкідливими рослинами, виготовлений на основі природного мінералу «Бішофіт». При обробці амброзії на початку цвітіння рослина стає не алергенною і не плодючою, тобто її насіння вже не здатне до розмноження. А ще у цій справі допомагає просте викошування узбіч доріг.

Обробляти амброзію уже почали в Петрівці-Роменській (про це на одній із апаратних нарад розповідала голова ОТГ). Кущів амброзії чимало і на вулицях Гадяча – на узбіччях доріг, дитячих та спортивних майданчиках, а також у інших місцях, де перебувають як діти, так і дорослі. Багато хто проходить повз, навіть не знаючи, наскільки ця рослина шкідлива.

Відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» громадяни, підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов’язані утримувати в належному стані об’єкти благоустрою, що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою територію населеного пункту, прилеглу до цих об’єктів. Тобто боротьба із амброзією – обов’язок кожного громадянина.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію