У Полтаві працюють представники науки, які створюють майбутнє

Представники науки, які створюють майбутнє, ­- фізики високих енергій - уже сім днів поспіль працюють на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Саме ці науковці розглядають питання астрофізики, прискорення ядерних частинок та ядерної фізики. Про роботу «Транс’європейської школи фізики високих енергій» більш детально розповість наша журналістка Ірина Щербак, якій вдалось поспілкуватися зі студентами та дізнатись, як проходить навчання.

Фізик із Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Павло Мінаєв є одним з учасників «Транс’європейської школи фізики високих енергій». В її рамках хлопець відвідав презентацію Європейської організації з я́дерних досліджень (CERN), до складу якого входить найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. Павло розповідає, ця подія - чудова можливість набути необхідної практики для таких фізиків-теоретиків, як він. 

Павло Мінаєв, учасник «Транс’європейської школи фізики високих енергій» з Дніпра

- Це дуже великий досвід у всьому, напевно. Ми бачимо, чим займаються в даний час у найбільших колабораціях світу. Плюс тут студенти майже зі всієї Європи, і дивишся, наскільки інтернаціональна наука.

Окрім лекцій та тренінгів, студенти транс'європейської школи відвідують практичні заняття, зазначив один із організаторів Максим Тітов. На них кожен студент разом з професором готує презентацію власних наукових досліджень. 

Максим Тітов, радник делегатів від України в CERN

- Професори протягом всієї школи працювали зі студентами для того, щоб підготувати презентацію. Кожний студент, який присутній в цій школі, по закінченню, в останній день, школи зробить презентацію 5 хвилин про наукові досліди, які він проводить в університеті.

Юлія Трандафір приїхала на навчання з Румунії – це її друга участь в школі фізиків. Дівчина вивчає темну матерію, яка існує у Всесвіті, саме про неї Юлія і розкаже на презентації. 

Юлія Трандафір, учасниця «Транс’європейської школи фізики високих енергій» з Румунії 

- Я презентуватиму свої дослідження стосовно темної матерії, яка є у Всесвіті. Мені дуже цікава ця школа, адже вона дала мені контакти зі студентами й всесвітньо відомими викладачами. А також навчила мене краще проводити свій публічний виступ.

Нагадаємо: близько 40 студентів з 12-и країн світу з’їхались на однотижневі навчання до Полтави. Вони проходять на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію