20 липня у світі відзначають День шахів

Уперше його відсвяткували в 1966 році, а його засновником стала Всесвітня шахова федерація, котра з'явилася в 1924. Батьківщиною гри вважається Індія. В Україні ж вона з'явилась в XI столітті. Цікавим фактом є те, що саме шахи лікарі рекомендують для поліпшення пам'яті.

Досвідчені гравці проти початківців. Так відсвяткували Всесвітній день шахів у Полтаві. Тарас Руденко займається цим спортом з трьох років, зараз хлопцю сім. За цей час він став чемпіоном Полтави, області та кращим шахістом до восьми років. Його мати Зіна Руденко розповідає: програвати Тарас не звик. 

Зіна Руденко, мати маленького шахіста 

- Перший раз, коли ми поїхали у Миргород на турнір, першу гру він грав із другорозрядником. І так вийшло, що він її виграв. Друга гра, відповідно, ще сильніший був суперник, і він її програв. Коли він програвав, він дуже плакав. Я навіть підійшла до судді, говорю: можливо, мені його забрати? А суддя говорить: ні, я працюю в школі, з нього буде толк, забирати не треба.

Цього разу Тарасу Руденку дістався чи не найскладніший суперник в його житті, кандидат у майстри спорту Леонід Білозер. Останній розповідає: у Полтаві сильних гравців вистачає, проте, є і проблеми.

Леонід Білозер, кандидат у майстри спорту з шахів

- Багато раз грав, багато. Відчуваю, що ріст великий в них. Робота проводиться, але, звісно, якщо б було б більше фінансування, то результати були би значно кращі.

За словами шахістів, одна партія може тривати від декількох хвилин до трьох і більше годин. Поєдинок Тараса Руденка та Леоніда Білозера тривав 20 хвилин. Першість здобула «молодість».

Леонід Білозер, кандидат у майстри спорту з шахів

- Ви піддавались?

- Ні, він молодець. Він – майбутній майстер 100 відсотків.

Нагадуємо, День шахів у світі відзначають 20 липня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію