Кризовому центру для жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах, – рік

За цей час його послугами скористалось сто осіб. Працівники центру надають жінкам психологічну, побутову та медичну допомогу. Як відзначали свою річницю, бачила наша знімальна група.

Ірина виховувалась у прийомній сім'ї. Жінка розповідає: почувала себе там, як в рабстві, та постійно потерпала від насильства вітчима. 

Ірина, постраждала від сімейного насильства

- Нас били, нас дуже били. В мене прийомний батько, так трапилось, що він до мене відносився не як до дочки, а як до жінки. Десь-колись було перше кохання, на яку я схожа, і в нього почуття були не як до дочки.

За словами Ірини, після народження дитини побиття прийомного батька почастішали. Терпець у жінки увірвався, і вона звернулась до служби соціального захисту. Звідти її направили до Кризового центру для жінок, які опинились у складних життєвих обставинах.

Ірина, постраждала від сімейного насильства

- Я тут на даний момент вже 4 місяця. То умови тут дуже хороші. Тут все є: гаряча вода, пральні машинки, тобто, ні в чому не відмовляють. Тут добре, правда. Знаєте, просто дитина бачила того, що не треба. В перший місяць, коли приїхали, дитина від мене не відходила. Ночами він кричав, тобто, нам приходилось ходить по лікарям.

Кризовому центру для жінок виповнився рік. Його керівник Олена Чикурова ділиться: за цей час тут допомогу отримали рівно 100 чоловік, 50 жінок та 50 дітей. Деякі – з інших областей України. 

Олена Чикурова, керівник Кризового центру для жінок у Полтаві 

- Всі історії абсолютно різні, і всі по-своєму з такими і драматичними, і з хорошими кінцями, і не дуже. Запам'яталася мама, яка приїхала з іншої області, вагітна з двома дітками. Чоловік їй відрізав палець вказівний. Зараз у неї все добре.

Відзначити річницю Кризового центру для жінок зібралось чимало людей. Серед них – представники поліції міста. Зазначають: вони плідно співпрацюють з жіночим центром. 

Аліна Кондратенко, представниця патрульної поліції 

- Оскільки у нас є такі виклики (насильство в сім'ї). Неодноразово ми стикались з такою проблемою, що жінки, які потерпають від насильства в сім'ї, їм просто нікуди діватися. Завдяки Кризовому центру ця проблема вирішується. Приїжджаючи на виклик, патрульні поліцейські знають адресу, знають всі контакті номери представників Кризового центру.

Проживати у центрі, додають представники останнього, можна пів-року. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію