Поки ви відпочиваєте – вони працюють

«Вони» – це квартирні крадії. З початку року, за даними Національної поліції у Полтавській області, було скоєно 944 квартирних крадіжок. Про порожні у період відпусток квартири зловмисники дізнаються від сусідів, з темних вікон та навіть від самих пограбованих людей. Як зберегти своє майно, у поліції та охоронців дізнавалися наші журналісти.

Кількість квартирних крадіжок та злочинів, загалом скоєних у Полтавській області, у порівнянні з минулим роком значно скоротилася. Проте, це не привід розслаблятися, говорять в поліції. Фотографія путівки до моря, довготривала відсутність господарів чи неперевірена пошта – на ці й не лише ознаки звертають увагу крадії, обираючи наступне місце злочину. Цього року вже зареєстровано 944 квартирні крадіжки.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Поліцейськими за цей період затримано 378 осіб, які вчиняли квартирні крадіжки. 303 із них вже оголошені підозри, і вони нестимуть відповідальність за свої вчинки за рішеннями суду. Загальний відсоток розкриття таких злочинів на сьогоднішній день складає близько 40%.

Попри порівняно високий відсоток розкриття подібних злочинів, їх простіше попередити, аніж розкривати. На запобіганні злочинам наполягають і представники охоронних структур. Серед доступних методів захисту називають надійні металеві двері й замки, решітки на вікнах першого поверху та власну обережність. Також представники поліції охорони наголошують: найбільш надійний метод запобігання квартирним крадіжкам – сигналізація. 

Сергій Запорожець, начальник Управління поліції охорони в Полтавській області

- В останній час ми працюємо у системі єдиної дислокації з патрульною поліцією, з ГУ НП. Тобто, наряди, які є, патрульної поліції і поліції охорони приходить на планшет повідомлення, і наряд, що знаходиться найближче до місця спрацювання, направляється за викликом.

Тож поліцейські чи охоронці прибудуть на місце спрацювання сигналізації вже за 4-7 хвилин. Таке саме повідомлення про спрацювання отримають і господарі будинку. Дієвим буде і наглядати за приміщенням, здійснювати його можуть рідні, друзі чи навіть сусіди, яким ви довіряєте. Щодо сигналізації, сьогодні вона може бути не постійною, а на певний період, наприклад, на час відпустки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію