Скористався становищем в країні, чи дійсно перебував у зоні АТО?

На обласній комісії з визнання та встановлення статусу учасника-добровольця АТО розглядали справу Кременчуцького депутата Сергія Костромінова. Останній ніби-то подав фальшивий документ, на основі якого чоловікові надали статус добровольця. Чи дійсно це так? Розбиралися наші кореспонденти.

Депутат Кременчуцької міської ради Сергій Костромінов вважає себе добровольцем антитерористичної операції. Адже має відповідне посвідчення. Говорить, з 28 липня по 28 серпня 2014 року він перебував в зоні бойових дій у складі батальйону «Азов». 

Сергій Костромінов, депутат Кременчуцької міської ради

- База батальйону «Азов» в Урзуфі. Урзуф на той час вважався зоною бойових дій – це перше. По-друге, я виїжджав на Старобешеве. 

- Скільки разів?

- Один.

Проте Іван Балацький, знайомий Сергія Костромінова, запевняє, що 22 серпня чоловіки разом відкривали мобілізаційну базу у Полтаві. Тому в зоні АТО в той час Костромінова не було. 

Іван Балацький, радник губернатора з питань поранених на Майдані

- Я особисто знаю цю людину. Я особисто в 2014 році був поряд з ним і я розумів, що ця людина не воювала, а займалась якоюсь там діяльністю, яка ніяк не може підпадати під кваліфікацію АТО.

Ветерани АТО міста Кременчука теж сумніваються у рішенні обласної профільної комісії. Саме вона надала статус добровольця. Члени комісії підняли справу Сергія Костромінова та відправили його документи у відповідні органи на перевірку.

Руслан Рогов, депутат Полтавської обласної ради

- Ми вирішили зробити запит у Міністерство оборони, ми зробили запит до Міністерства внутрішніх справ, щоб вони нам, або спростували, або підтвердили ті довідки, які вони йому давали. Тому що ми приймаємо рішення на підставі цих довідок.

Відповідь надійшла від Головного управління Національної гвардії України. В ній участь Костромінова Сергія Анатолійовича в зоні АТО заперечується. Тому й ніяких довідок йому не видавали.

Хоча в документах пан Сергій подав довідку №138 від командира полку патрульної служби міліції особливого призначення «Азов», в якій вказано: Сергій Костромінов з 28 липня по 28 серпня дійсно перебував в зоні АТО. Всі крапки розставила відповідь, яка надійшла від Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України:

«Повідомляємо, що Костромінов Сергій Анатолієвич на службу ГУ МВС та Національної гвардії України не приймався, на посадах цивільного персоналу не перебував, у зв’язку з цим довідка №138 уповноваженими особами не видавалась».

На підставі цих відповідей під час чергового засідання члени комісії прийняли рішення скасувати статус добровольця Сергію Костромінову. Натомість, запропонували йому по-новому зібрати всі документи й подати їх на отримання посвідчення. 

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Я ще раз хочу на камери підкреслити, що ми нікого ні в чому не звинувачуємо. Якщо ця людина заслуговує, то заслуговує, в нас просто чисто формально виникли питання по довідці.

Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської ОР 

- Цей чоловік може знову подати документи з виписками з тої книги зі всім іншим, і потім ми розглянемо.

З таким рішенням комісії згоден і сам Сергій Костромінов. Чоловік вже знає, до кого буде звертатись, аби отримати справжній документ.  

Сергій Костромінов, депутат Кременчуцької міської ради

- Я буду звертатись до самого головного командуючого батальйону «Азов» і доведу все ж таки, що я правий.

А поки кременчуцький депутат намагається вирішити проблему, члени комісії думають, як повернути одноразову матеріальну допомогу у розмірі 5 тисяч гривень. Сергій Костромінов отримав ії з обласного бюджету ще у статусі добровольця.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію