Уперше до Полтави завітали всесвітньо-визнані фахівці у сфері фізики

До нашого міста прибули як авторитетні науковці, так і ті, хто робить перші кроки у своїх наукових пошуках. Разом вони навчаються та працюють у рамках «Трансєвропейської школи фізики високих енергій». 7 днів науковці разом зі студентами співпрацюють та обговорюють проблемні питання.

Щорічна 12-а «Трансєвропейська школа фізиків» розпочала свою роботу в Полтаві. На неї прибули представники 12 країн світу. У заході активно беруть участь і вітчизняні науковці. Організаторами проекту є французькі науковці. Програмою роботи школи передбачено різні лекції, тренінги та «круглі столи», на яких фізики діляться досвідом один з одним. 

Акілій Стокій, директор лабораторії лінійних прискорювачів LAL Orsay, Франція

- Була сформована французько-українська асоційована лабораторія, яка ще більше дозволила усилити обмін навчальними і науковими складовими. Сьогодні в даній аудиторії відбувається мітинг представників різних університетів з української та французької сторони.

На зустріч завітав і представник найбільшої в світі лабораторії фізики високих енергій Крістоф Шефер. 

Крістоф Шефер, радник Генерального директора CERN

- Найбільша моя мета - це наладити взаємовідносини з місцевими організаціями. Ну і, звісно, зі студентами, адже ми сподіваємось на те, що в майбутньому студенти приїдуть в CERN проводити свої дослідження в рамкам магістерських робіт та кандидатських дисертацій.

Проходила подія в Полтавському університеті економіки й торгівлі За словами ректора Олексія Нестулі, місцем проведення з’їзду не випадково обрали саме ПУЕТ, адже заклад має колосальний досвід у проведенні подібних заходів європейського рівня. 

Олексій Нестуля, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі

- Виходячи із досвіду проведення подібних форумів, який ми маємо на сьогодні, очевидно, далося взнаки й те, що ми маємо стосунки із університетами з 80 країн світу. І тут присутні вчені з тих університетів: Франції, Болгарії, Польщі і Китаю, з якими ми підтримуємо творчі, наукові стосунки.

У напруженому графіку роботи літньої школи для її учасників передбачено й знайомство із краєвидами Полтавщини, її історією та культурою. Після офіційних заходів науковці відвідали й екскурсію видатними місцями обласного центру та побували в Опішні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію