Стародавнє поселення досліджують на Шишаччині

До кінця місяця у Шишаках працює археологічна експедиція Інституту археології Національної академії наук України. Вони досліджують унікальний для Лівобережної України некрополь в урочищі Дернова Долина.

Дослідження у Шишаках - надзвичайно цінні для історії рідного краю. Починаючи з 2009 року, щоліта археологічна експедиція Інституту археології НАН України досліджує некрополь у Шишаках. Сама експедиція – це літня польова археологічна школа «BARBARICUM». Вона працює з 10 по 31 липня в Шишаках, учасники її роботи - учні Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А. С. Макаренка Полтавської обласної ради (с. Ковалівка, Полтавський район) та члени археологічних гуртків Полтавського обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Робота у школі передбачає лекційні та практичні заняття з теоретичної, польової, експериментальної та підводної археології. До проведення заходів залучені науковці та музейники з Києва, Полтави, Харкова, Опішні, Лубен, Миргорода та Шишаків.

Довідково

За дослідженнями фахівців, у товщі ґрунту під нами сховалася історія надзвичайної Черняхівської культури. Вир історичних подій зафіксувала земля урочища Дернова Долина, вік знайдених поховань сягає більше 1600 років (IV-V ст. н.е.). Учені припускають, що там розміщуються залишки цілого міста із великою щільністю розселення і технічним прогресом: гончарний круг, всебічний розвиток металургії, диференціація ремесел, орне  хліборобство, формування товарного господарства, а також великих виробничих центрів. За тогочасними мірками це був мегаполіс із високорозвиненим суспільним, політичним і економічним рівнем життя. Знайдені артефакти підтверджують зв'язок із Римською імперією та Візантією. Але, на жаль, історія цього поселення німа, так як жодних писемних джерел досі не знайдено. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію