Понад 40 років – для музею

Саме стільки років життя присвятила археолог та краєзнавець Галина Сидоренко Полтавському Краєзнавчому музею. Цьогоріч відзначається 100-річчя від Дня народження музейниці. У рамках відзначення тут підготували конференцію та виставку, яка містить зразки з фондових колекцій, наукового архіву та особисті речі.

Ціла низка праць та спогади. Так відзначають 100-річчя з Дня народження музейниці Галини Сидоренко. 

Олександр Супруненко, директор Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- 43 роки невпинної праці, в тому числі – і в військовий час під час Другої Світової війни. Потім, в 50-30 роки, практично вона керувала відділом історії дожовтневого періоду, стародавньої і середньовічної історії до 1981 року.

Під час наукової конференції, крім розгляду історичних пам'яток, згадували, яка ж була археолог Галина Сидоренко. Працівники музею розповідають: під час війни, в 1943 році, коли будівлю підпалили, жінка врятувала 20 тисяч експонатів.  

Любов Лугова, старший науковий співробітник НД відділу фондів Полтавського Краєзнавчого музею

- Вважали, що вона більш така замкнута, небагатослівна, але в душі вона була людиною. Душа була широка та відкрита для людей, для світу, для всього. Я вважаю, що сьогодні, відзначаючи її сторіччя, ми робимо дуже гарну справу, вшановуючи таку людину.

Спеціально до річниці підготували й спеціальну виставку. 

Ганна Барська, завідуюча науково-дослідним експозиційним відділом Пізнього Середньовіччя та Нової історії

- На виставці представлено експонати, які розповідають про життя та діяльність відомого музейника Галини Олексіївни Сидоренко, яка понад 40 років віддала музейницькій справі.

Основну частину виставки займає археологічний розділ. Цей вид діяльності був пріоритетним у житті Галини Сидоренко. 

Ірина Мельникова, завідуюча науково-дослідним, експозиційним відділом археології 

- Ми в експозиції представили її шлях в археології. Він почався ще в 1938 році. Потім, в 1940 році, проводила свої перші дослідження та походи, які звалися «екскурсії».

Під час таких походів збирала матеріали, які описувала та передавала до стін Полтавського Краєзнавчого музею. Таким чином надбання краєзнавців поповнилися інвентарними картками, довідником з археології та власно-створеною картою.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію