За прилюдне вживання алкогольних напоїв планують збільшити штрафи

В управлінні патрульної поліції повідомляють: з початку 2018 року до відповідальності за розпиття у громадських місцях притягнуто 547 осіб. Вживати алкоголь забороняється: на дитячих та спортивних майданчиках, на зупинках транспорту, у підземних переходах, у закладах культури тощо. Поліцейські кажуть: простіше назвати місця, де дозволяється: вдома та у закладах громадського харчування.

Така картина для Полтави – не в новинку. Правоохоронці стверджують: у місті одним з найпоширеніших порушень публічного порядку та безпеки, що документують патрульні, є розпиття алкогольних напоїв у заборонених законом місцях, або поява у громадських місцях в нетверезому вигляді. 

Руслан Возниця, патрульний поліцейський у м.Полтава 

- З початку 2018 року поліцейські виявили понад 500 правопорушень даного типу та притягнуті до відповідальності осіб, які вчиняли це правопорушення. З них 67 осіб вчинили правопорушення повторно протягом року та 5 осіб вже втретє протягом року вчинили дане правопорушення.

Саме через таку невтішну статистику у Верховній Раді пропонують збільшити штрафи за порушення правил продажу і вживання алкоголю. Народний депутат Володимир Мисик зареєстрував законопроект №7490, яким пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. У відповіді на наш інформаційний запит депутат повідомляє:

Кодекс України про адміністративні правопорушення був прийнятий ще Верховною Радою Української РСР у 1984 році, відтак, більшість його норм є застарілими та такими, що не відповідають реаліям сьогодення. Санкції статей, зокрема, розміри штрафів за окремі види адміністративних правопорушень, не здатні забезпечити виконання їх першочергових функцій: 

1) попередження вчинення правопорушень;

2) покарання правопорушника;

3) цілеспрямований вплив на свідомість суб'єктів права для формування позитивного ставлення до права.

Наразі штраф за розпиття алкогольних напоїв у заборонених законом місцях складає від 17 до 85 гривень. Згідно з новим законопроектом, штраф складатиме від 340 до 1190 гривень. Законопроект також передбачає збільшення штрафів за порушення правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Зокрема, за продаж таких алкогольних напоїв неповнолітнім або продаж тютюнових виробів пропонується карати штрафом до восьми з половиною тисяч гривень замість 4 тисяч 250 гривень. 

Думки полтавців стосовно збільшення штрафних санкцій розділились.

- Розпиття в громадських місцях – це адміністративне порушення, і я вважаю, що розпивати в громадських місцях – не дуже. Це, так би мовити, знижує культуру нашого міста.

- Не буде барделя просто, посиділи в кафе, дома випили і все, досить на цьому.

- Мені здається, це від самих людей залежить, будуть вони пити, будуть платити штрафи. Якщо не будуть платити штрафи, все-одно будуть пити. Тобто, хто пив, той і буде пити.

Наразі законопроект – на стадії опрацювання комітетами Верховної Ради України.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію