Таємні зустрічі з суддею

У Полтаві пройшов черговий прес-сніданок, присвячений основним аспектам судової реформи. Цього разу на заході обговорили причини громадської недовіри та нововведення – таємні зустрічі з суддею.

Головна мета судової реформи – підвищення довіри громадськості до суддів. Про це під час прес-сніданку повідомила суддя Київського районного суду Любов Васільєва. Адже на недовіру у людей немає підстав, вважає вона. 

Любов Васільєва, суддя-спікер Київського районного у м.Полтава суду 

- Моя особиста точка зору, ось я як людина вам скажу: недовіра до суду викликана ще й тим, що, насамперед, саме на цій недовірі до суду рекламували себе багато депутатів народних і таке інше.

У свою чергу, заступниця керівника апарату суддів Полтавського районного суду Марина Кожедуб зазначає: найбільшу недовіру у громадськості викликав один з чинників судової реформи, а саме – таємні зустрічі. 

Марина Кожедуб, заступник керівника апарату суддів Полтавського районного суду у Полт.обл. 

- Зустрічається суддя зі стороною і з'ясовує, чого саме хоче добитися, подаючи позов до суду. В такому випадку суддя знає, чого хоче одна сторона, чого хоче інша сторона. Не доводячи справу до судового рішення, суддя може пояснити, чи може бути задоволений позов, чи не може.

У рамках судової реформи передбачається, що такі таємні зустрічі з суддею проводяться тільки за згодою двох сторін процесу, абсолютно таємно – без відео чи аудіозапису. Більше того, за порушення таємниці буде передбачена відповідальність.

Любов Васільєва, суддя-спікер Київського районного у м.Полтава суду 

- Чесно скажу, такої зустрічі ще не було, тобто, не вирішувалось. Ніхто такого клопотання не заявляв.

Для таких таємних зустрічей, додає Любов Васільєва, через недостатнє фінансування наразі навіть немає таємних кімнат.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію