Сьогодні четверті роковини катастрофи літака рейсу MH17

Чотири роки тому – 17 липня 2014 року – на сході України було збито літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17.

Президент України зазначив, що усі причетні до цього теракту мають бути притягнуті до відповідальності та понести покарання. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту. Літак виконував рейс Амстердам–Куала-Лумпур. Більшість загиблих, 196 людей, були громадянами Нідерландів.

“Схиляємо голови у скорботі та молимось із родинами 298 трагічно загиблих. Україна й надалі надаватиме усю необхідну допомогу для проведення професійного розслідування та покарання винних у трагедії. Підтвердженням цього є нещодавня ратифікація українським парламентом Угоди між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Вірю у встановлення істини та досягнення справедливості. Усі причетні до цього теракту мають бути притягнуті до відповідальності та понести покарання”, – написав у Facebook Петро Порошенко.

Одразу після трагедії, відповідно до укладених міжнародних угод між Україною, Австралією, Бельгією, Нідерландами та Малайзією, створили Міжнародну спільну слідчу групу з питань розслідування причин катастрофи. 24 травня 2018 року Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейсу MH17 визначила, що літак збили зенітно-ракетним комплексом “Бук”, який належав 53-й бригаді з міста Курська в РФ.

Після цього Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у відповідальності за знищення пасажирського малайзійського літака. 6 червня уряд Нідерландів заявив, що не бачить відповідальності влади України за катастрофу малайзійського “Боїнга” в 2014 році в небі над Донбасом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію