Кожен четвертий на Полтавщині підписав угоду з лікарем

Такі дані отримали в Інституті аналітики та адвокації, коли провели моніторинг приписної кампанії до лікарів первинної ланки. Загалом по області договір із сімейним лікарем підписали більше, ніж 350 тисяч людей.

Наприкінці 2017 року народні депутати прийняли ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Цей нормативно-правовий акт дав старт медреформі, реалізація якої почалася з 2018 року.

"Зміни в сфері охорони здоров’я почалися з первинної ланки. – розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Кожен українець має обрати сімейного лікаря та підписати з ним угоду (декларацію). Цей фахівець мусить знати все про здоров’я пацієнта та вчасно надати допомогу або направити до профільного спеціаліста. 

Такі договори, за словами аналітика, можна підписати у будь-який час. Однак, до моменту офіційного закріплення відносин з сімейним лікарем «безкоштовні» послуги населенню надаватимуться платно.

Станом на 1 червня, 25% населення Полтавської області підписали угоди з лікарями. При цьому, найвищі показники в Гадяцькому та Миргородському районах – більше половини населення уже мають відповідні домовленості з лікарями. Пасе задніх у цій справі - Козельщина. Там свого сімейного лікаря обрали менше, ніж 2000 людей.

Для порівняння, у сусідній Сумській області договори підписали лише 5% населення, тобто кожен 20 житель. Тож, зазначають в ІАА, Полтавщина має не найгірші показники втілення медреформи в Україні.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію