У Миргороді можуть добровільно об'єднати прилеглі території

У місті розпочали роботу щодо створення перспективної Миргородської міської ОТГ. Про це повідомив міський голова Сергій Соломаха на розширеній нараді, що відбулася за участю керівників району, селищних та сільських голів.

На нараді окреслили законодавчу ініціативу та розповіли про розпочату ще в 2015 році роботу в цьому напрямку. А також про послідовність ходу процедури.

На 38 сесії міської ради сьомого скликання, що відбулася 23 червня, звернули особливо увагу на питання щодо запровадження заходів з започаткування процедури добровільного приєднання територіальних громад сіл (селищ) до територіальної громади міста. Вирішили звернутися до сільських і селищних голів з пропозицією ініціювати добровільне приєднання до територіальної громади міста Миргорода територіальних громад сіл(селищ), які мають намір приєднатися і які можуть увійти до складу Миргородської міської об’єднаної громади, а саме:

-Білики, Лещенки, Марченки, Мелашенкове (Біликівська сільська рада);

-Вовнянка (Вовнянська сільська рада);

-Гаркушинці, Рибальське (Гаркушинська сільська рада);

-Дібрівка, Верховина, Глибоке, Котлярі, Показове, Стовбине, Шпакове (Дібрівська сільська рада);

-Зубівка, Руда (Зубівська сільська рада);

-Кибинці, Бієве (Кибинська сільська рада);

-Попівка, Велика Грем’яча, Мала Грем’яча (Попівська сільська рада);

-Петрівці, Кузьменки (Петрівцівська сільська рада);

-Слобідка, Мальці, Осове (Слобідська сільська рада);

-Хомутець, Довгалівка, Малі Сорочинці (Хомутецька сільська рада);

-Шахворостівка, Деркачі, Любівщина, Малинівка, Трудолюб (Шахворостівська сільська рада);

-Ярмаки, Ємці, Єрки (Ярмаківська сільська рада);

-Ромодан, Конюшеве, Сотницьке, Харківщина (Ромоданівська селищна рада).

16 липня міська влада ініціювала зустріч сільських і селищних голів з експертами Асоціації міст України для обговорення умов створення об`єднаної громади. Регіональний консультант АМУ з правових питань Олександр Полупан розповів, що саме цю реформу вважають однією з найуспішніших. Вона відповідає системі європейського зразка. Олександр Полупан зауважив, що ті громади, які першими об`єдналися, на сьогодні отримують всі необхідні субвенції з державного бюджету та дотації з інших джерел фінансування. Він акцентував, що така система дає можливість всі питання вирішувати на муніципальному рівні.

Нагадаємо, 4 травня цього року Президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення.  Закон дозволяє містам обласного значення, а Миргород є таким, згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію