Кому можна відгуляти весілля на Білій Альтанці?

Цими вихідними полтавка виходила заміж за іноземця, а в якості локації для церемонії обрали визначну Полтавську пам'ятку. Таке рішення викликало масу думок у місцевих мешканців. Але чи можна проводити такі заходи біля пам'яток архітектури і з ким домовлятися – дізнавалася Анна Ружін.

Зараз вона звичайна, без святкових весільних декорацій. А цими вихідними мала зовсім інший вигляд. Ці фото викликали ажіотаж у соціальних мережах та цілу хвилю обговорень. Позиції – різні: підтримка, заперечення або ж повний нейтралітет. 

Організаторка ж на своїй сторінці у соціальній мережі зазначає: все зроблено у рамках закону, і всі дозволи отримані. На камеру коментар щодо ситуації надавати відмовилася. Але говорить: заборон не було, а лише прохання не заважати весільній церемонії. 

Андрій Храмов, полтавець 

- Насправді у людей свято – весілля. Раз в житті буває, і в цьому немає нічого поганого, що вони використали Альтанку. І я можу, і ви можете, будь-яка людина може це зробити. Це вже залежить, в першу чергу, від людей, які ввійдуть в моє положення.

Ми вирішили провести експеримент з полтавцем Андрієм Храмовим та запитати містян: що ж вони думають з приводу ситуації, та чи готові зачекати, щоб не заважати іншим. Більшість інформаційним приводом не володіла, але були й ті, хто був в курсі справи. 

- Я бачив, і інстаграмі фотографії, було дуже гарно. Я б тут постояв і подивився (показує)

- У тебе було бажання сюди пробратися?

- Та ні, у людей свято ж.

Щоб розібратися з ситуацією, чи можна проводити подібні заходи, і чи потрібен на це дозвіл, ми звернулися за коментарем до міської ради. 

Відповідь з приводу весілля ми хотіли отримати від заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталія Нікіпєлова. 

Віталій Нікіпєлов, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів 

- Повідомлення про проведення такого заходу до виконавчого комітету Полтавської міської ради не надходило. Крім того, виконавчий комітет не міг би надати такий дозвіл, адже такого повноваження у виконкому немає.

Віталій Нікіпєлов додає: таке ж саме право мають всі полтавці. 

Віталій Нікіпєлов, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів 

- Дозволів на проведення масових заходів не потрібно і не передбачено законом. 39 стаття Конституції України надає право громадянам проводити будь-які масові заходи, єдиною умовою є завчасне сповіщення органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування.

Таке сповіщення може написати як людина, так і представник організації. Але в цій ситуації найголовніше – людський фактор та ставлення до подій. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію