6 новацій вступу до вишу 2018 року

Максимум 7 заяв у 4 виші, обов’язкові предмети ЗНО під кожну спеціальність та щонайменше 150 балів для вступу на медика. Такі основні правила вступної кампанії до вищого навчального закладу у 2018 році запровадило Міністерство освіти і науки України.

Ірина Щербак, кореспондент 

- «Загальні положення для вступника, джерела фінансування, прийом на навчання. В Україні стартувала вступна кампанія до вишу. Сотні хлопців та дівчат стоять в чергах, аби подати документи й отримати омріяну професію. Та чи знають вони про нові правила вступу до вищого навчального закладу, яке запровадило Міністерство освіти і науки України? Ходімо дізнаємось.» 

- Ні, я не цікавився.

- Ні, вперше чую.

- Ну-у-у, напевно, 6 не знаємо, але чули, що ЗНО, яке ми здавали в цьому році, буде діяти 3 роки і все, напевно.

Опитавши абітурієнтів, стало зрозуміло, що більшість не знає про нові правила вступу до вишу. Загалом, цього року введено 6 новацій. Перше –  стандартизовано обов’язкові предмети ЗНО під кожну спеціальність. Тобто, якщо раніше вузи самі обирали, за якими предметами зараховувати на навчання, то тепер є чіткий перелік.  

Валерія Остапова, відповідальний секретар приймальної комісії одного з полтавських вишів

- Міністерство встановило перелік сертифікатів ЗНО, потрібних на ту чи іншу спеціальність, чіткий перелік. Єдине, що вишам дозволили встановлювати також і свій перелік сертифікатів, але лише для небюджетних пропозицій.

Друге – в цьому році приймаються сертифікати ЗНО за три попередні роки. Сюди входять всі предмети, окрім англійської мови. Третє – змінено галузевий та сільський коефіцієнти для розрахунку конкурсного балу. Четверте – зменшилась кількість заяв, котрі може подати абітурієнт при вступі на бюджет. Раніше було 9, тепер – 7. 

Валерія Остапова, відповідальний секретар приймальної комісії одного з полтавських вишів

- Міністерство вирішило зменшувати цю кількість поступово, оскільки, як показала практика, заяв з 15, 14, а в минулому році з 9,8 пріоритетом, як правило, абітурієнтам практично не потрібні.

П’яте – творчий конкурс замінено на творчий залік. Це стосується журналістики, окремих педагогічних та дизайнерських спеціальностей. І шосте – для того, щоб вступити на медичні спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», абітурієнт має набрати з профільного предмету ЗНО мінімум 150 балів. Всі 6 нововведень Міністерства підтримує й голова Гадяцької райдержадміністрації та представник політичної партії «Народний фронт» Олексій Матюшенко.

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької РДА, представник політичної партії «Народний фронт»

- Це дуже важливий крок запровадження Міністерства, тому що це важливо для нашого підростаючого покоління. Молоді люди після школи повинні добре знати англійську мову, володіти предметами. І якщо вони хочуть поступати до медичних закладів, вони повинні здавати ЗНО більше ніж на 150 балів. 

Олексій Матюшенко додає: зміни в системі освіти неминучі. Оскільки зараз відбувається реформування медичної, судової та інших галузей. Тому майбутні фахівці, котрі працюватимуть лікарями, вчителями, адвокатами, теж мають навчатися за новими принципами.

Стрічка новин