Пенсіонери із заслугами перед державою по кілька годин стоять у черзі

Понад 200 пенсіонерів запросили до Пенсійного фонду України у Київському районі. Люди похилого віку не задоволені натовпом біля дверей, духотою у приміщенні та зачиненими вбиральнями. Працівники ж Пенсійного фонду стверджують, що намагаються зробити все для пришвидшення процесу переоформлення документів пенсіонерам.

Більш ніж 200 пенсіонерів Київського району міста Полтава вже другий тиждень стоять у чергах. Серед них – люди з інвалідністю, ті, хто вже у поважному віці, і навіть представники тих, хто прийти не зміг фізично. Серед останніх – і Володимир Стеценко. Чоловік прийшов, аби захистити інтереси своєї тещі. Жінці вже понад 85 років, тож прийти самостійно вона не змогла. Та й скарг на умови у фонді достатньо: у коридорах відсутні вікна, спекотно, для пенсіонерів лише кілька місць для сидіння, на додачу – закрита вбиральня.

Володимир Стеценко, пенсіонер

- Дуже багато людей тут інвалідів, 87-90 років віком, тут дуже душно, а у тому виклику не прописали навіть телефону. Ось так шанують у нас пенсіонерів.

Листами до установи викликали пенсіонерів, які мають особливі заслуги перед Україною. У зв'язку зі змінами розміру пенсії за особливі заслуги для перерахунку необхідна особиста заява від пенсіонера. Тож виклик стареньких району до фонду його працівники називають вимушеним та навіть вигідним для самих пенсіонерів: у разі, якщо заява написана до 20 липня, перерахунок відбудеться вже цього місяця. У разі ж, коли заява написана пізніше, підвищення слід чекати лише у серпні. Наразі керівництво Пенсійного фонду намагається зробити все можливе, аби пришвидшити процес подання заяв та зробити його простішим.

Наталія Дедова, заступник начальника Полтавського об'єднаного управління Пенсійного фонду України

- Хто прийшов без ксерокопій, берем документи, робимо ксерокопії, щоб пришвидшити їх прийом. Додатково викликали спеціаліста з комісії, з управління соціального захисту, щоб ще одна людина займалася прийомом документів, щоб швидше прийняти всіх.

Також працівники Пенсійного фонду нагадують, що автоматичного перерахунку у разі неявки пенсіонера не передбачено. Для тих же, хто не може прийти до фонду через стан здоров'я, передбачено виїзд спеціаліста на місце проживання пенсіонера.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію