Майже 20 років поспіль відзначаємо День бухгалтера

Саме цього дня майже 20 років тому Верховна Рада ухвалила Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

В Україні сьогодні відзначають професійне свято працівники бухгалтерських служб та аудитори - люди, що опікуються фінансами будь-якої установи або компанії. Саме цього дня майже 20 років тому (у 1999 році), Верховна Рада ухвалила Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».  

Документ визначає правові засади здійснення в країні бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності. У 2004 році указом тодішнього президента України Леоніда Кучми, цьому історичному дню було надано статусу професійного свята бухгалтерів, а у квітні цього року президент Петро Порошенко поширив святкування також і на аудиторів. Відповідно до указу Кучми, свято запровадили на знак визнання внеску бухгалтерів у зростання національної економіки.

Зазначимо, що Міжнародний день бухгалтера відзначають у всьому світі 10 листопада, тож українські бухгалтери, фактично, мають два професійні свята на рік. Привітання на День бухгалтера 16 липня в Україні традиційно готують колективи приватних компаній та держустанов, адже бухгалтерській відділ є практично усюди.  

У великих компаніях та установах з нагоди свята компаніях нерідко готують корпоративи, у невеликих організаціях та закладах – звертаються з привітаннями та символічними презентами до працівників бухгалтерії. Самі бухгалтери часто відзначають свято у компанії колег або рідних. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію