Не розумій, а відчувай

У Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка пройшла презентація мистецько-благодійного проекту «ХарБарБонд+К». 4 художника з Маріуполя представили на розсуд публіки свої абстрактні картини.

В одній виставковій залі Полтавської Галереї мистецтв можна було побачити творчість одразу чотирьох художників: Сергія Кирилова, Сергія Баранніка, Олександра Бондаренка та Володимира Харакоза. Як говорить останній, художники зовсім не схожі один на одного – кожен малює в різних напрямках абстракціонизму. Проте є те, що їх об'єднує, – прагнення до свободи. 

Володимир Харакоз, художник 

- Колись Сковорода казав, що людині для того, щоб бути щасливим, треба шукати свою сродність. Що він мав на увазі? Він мав на увазі можливе – бути самим собою, бути вільною людиною і робити те, що тобі подобається.

До Полтави художники завітали з Маріуполя в рамках мистецько-благодійного проекту «ХарБарБонд+К». Він реалізується у межах Всеукраїнської акції «Культура і мистецтво єднає країну», мета якої – прийняття Закону України про меценатство. 

Юрій Самойленко, голова НСХУ у Полтавській області

- Матеріальні статки – це тільки для того, щоб вийти на рівень культури достатній, щоб бути в розумінні, що ми є люди, що в нас є куди вищі наші цілі. Що буде, залежить від того ж Закону про меценацтво. Коли можна буде вільно людям, які люблять мистецтво і мають можливості, вкласти кошти в розвиток мистецтва.

Відвідувачі виставки зізнаються: ці картини не розумієш, а відчуваєш. 

Іван Новобранець, відвідав виставку 

- Дещо не понятно начеб-то, але розуміти багато і не треба. Оце і є внутрішній світ у людини, яка може побачити щось там, за цією реальністю.

Виставка у Полтавському Художньому музеї імені Миколи Ярошенка триватиме до 12 серпня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію