«Розвалюється просто на очах»

В центральній частині міста, на Майдані Незалежності, руйнується один із найстаріших фонтанів. Тривалий час до нього прикута увага громадськості та преси, адже його стан критичний. Більше того, через технічні неполадки в цьому році фахівці прийняли рішення взагалі не запускати фонтан.

Ірина Щербак, кореспондент 

- «Розпал літа, сонячна погода, люди гуляють вулицями міста, бавляться з дітлахами в парках, милуються красою фонтанів. Проте не тут! Найстаріший фонтан міста, котрий знаходиться на Майдані Незалежності та біля стадіону «Ворскла», розвалюється на очах.

Вже багато років громадські активісти, преса та просто небайдужі полтавці обурюються станом цього фонтану. До 2018 року він ще працював, а цього сезону комунальне підприємство «Декоративні культури», на балансі якого знаходиться об'єкт, прийняло рішення фонтан не запускати. 

Олексій Харченко, директор комунального підприємства «Декоративні культури»

- Останній ремонт фонтану проводився у 2012 році.

- А що там за ремонт був? Це був повний ремонт, чи частковий?

- Це був поточний ремонт гранітної частини.

Замовник проведення ремонту – управління капітального будівництва Полтавського міськвиконкому. Йдемо до начальника управління Володимира Годні, аби він пояснив, чому не проводяться роботи. 

Ірина Щербак, кореспондент 

- Секретар начальника Управління капітального будівництва повідомила нам, що Володимир Володимирович Годня зараз офіційно у відпустці. Проте, в даний час він знаходиться на своєму робочому місці, ось в цьому кабінеті, разом зі своїм заступником Тетяною Володимирівною Мороз. Хтось з них, та й має дати нам коментар, будемо чекати.

Сиділи, чекали, і через деякий час секретар запрошує нас зайти до кабінету. Начальник управління повідомив: ремонт не проводиться, оскільки на це не вистачає коштів. На початку року депутати міської ради виділили 1,5 мільйона гривень на відновлення фонтану, проте цієї суми замало. Єдине, що вдалося зробити за частину з цих коштів, так це розробити проектно-кошторисну документацію.

Володимир Годня, начальник Управління капітального будівництва Полтавського МВК

- Проектно-кошторисна документація розроблена. Після її затвердження стало очевидним, що потреба є в 26 мільйонах. Тому ми як замовник не маємо право починати об’єкт без повного фінансування.

Аби роботи розпочались, на найближчій сесії міської ради депутати мають виділити близько 25 мільйонів гривень. Повна реконструкція фонтану займе близько 9 місяців. Враховуючи, що це сезонні роботи, Володимир Годня зазначив: в цьому році відновити фонтан не вдасться.

Володимир Годня, начальник Управління капітального будівництва Полтавського МВК

– Ми фонтан в цьому році не зробимо.

– Повністю? Чи взагалі?

– Початок можна зробити, але фонтан, виникне ситуація, коли підрядна організація вимушена буде простоювати.

Напівзруйнований фонтан – тепер в руках депутатів міської ради. Саме від них залежить, почнуть його ремонтувати, чи ні.

Стрічка новин