32 потопельника на Полтавщині – від початку року

Таку невтішну статистику наводять рятувальники. Головні причини смертності на воді – купання у нетверезому стані та в необладнаних місцях. У Полтаві дозволено купатися лише на пляжах.

У цьому році на Полтавщині, зазначає начальник сектору зв'язків зі ЗМІ Головного управління ДСНС у Полтавській області Світлана Рибалко, склалася непроста ситуація із загибеллю людей на воді.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС у Полтавській області

- Станом на 11 липня в Полтавській області з початку року загинуло 32 людини, з них – 5 дітей. Якщо порівнювати з минулим роком, в минулому році за такий самий час загинуло 12 людей, з них – 3 дітей. І взагалі, якщо брати минулий рік, то за минулий рік загинуло всього 37 людей на воді, але на сьогоднішній день ми вже маємо 32 людини, які загинули на воді.

Рятувальники розповідають: причини такої невтішної статистики – купання в невстановленому місці та часто – в нетверезому стані. А от діти гинуть через необачність батьків. 

Іван Білаш, старший водолаз КП «Рятувально-водолазна станція» Полтавської МР

- На даний момент в нас одна людина загинула на Леваді. Чому загинула? Тому що відпочивали і розпивали спиртні напої, потім компанія залишилась на березі, а чоловік пішов купатись і пропав.

Як тільки співробітники Рятувально-водолазної станції чують крик про допомогу, до постраждалого вирушає катер. Час у рятувальників обмежений – 3-4 хвилини. Дістають постраждалого на берег і тут же надають першу медичну допомогу. 

Аби трагедії на воді не сталось, працівники ДСНС радять дотримуватись декількох простих правил безпеки.

- Купайтесь тільки в дозволених місцях та облаштованих пляжах;

- Не пірнайте в незнайомих місцях;

- Дітям купатися можна тільки під наглядом батьків;

- Не запливайте далеко від берега.

Перелік правил безпеки на воді працівники Рятувально-водолазної станції та Головного управління ДСНС у Полтавській області нагадують регулярно. Щочетверга вони проходять міськими пляжами, аби провести профілактичні бесіди та вручити відпочивальникам пам'ятки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію