Дві області "зникнуть" з карти України

Дві області "зникнуть" з карти України

Незабаром в Україні "зникнуть" дві області, але водночас з'являться нові.

У середу, 11 липня, з'явилася інформація, що комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя підтримав внесення змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області в Січеславську і Кіровоградської – у Кропивницьку. За словами голови комітету Руслана Князевича, розгляд відповідних законопроектів №8329 і №8380 "пройшов дуже швидко".

"Це буквально місячної давнини ініціатива народних депутатів. Ми вдячні іншим комітетам, які на наше прохання оперативно зібралися, щоб ми сьогодні отримали ці висновки. Це дає можливість почати наші конституційні зміни", - заявив він.

Варто відзначити, що близько 150 нардепів запропонували Раді перейменувати дані області у квітні та травні 2018 року. Рішення профільного комітету ще не означає остаточного перейменування областей, оскільки для цього потрібно внести зміни в Конституцію, які потім повинен прийняти парламент – мінімум 300 народних депутатів. Водночас більшість українців не підтримують ідею перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Нагадаємо, декомунізація в Україні пройшла успішно, але є одне "але". В Україні практично завершили декомунізацію, роботу з порятунку країни від символів комуністичного тоталітарного минулого. Так, перейменовані сотні населених пунктів, вулиць, станції метро, парки, демонтовані тисячі пам'ятників радянським вождям, тощо. Про це заявив глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на прес-конференції в Києві.

Стрічка новин