Ще одна цікава виставка відкрилася у літературно-меморіальному музеї Короленка

Її організатори – благодійники фонду «Гелон» – вирішили відео- та фотодокументами, а також музейними, археологічними знахідками привернути увагу громадськості до справи відродження древнього скіфського поселення міста Гелон та можливої розбудови туристичної інфраструктури Більського городища. Адже, на думку дослідників, цей мальовничий куточок нашої області має не просто уславити Полтавщину, а й сприятиме відродженню всієї України.

Такої уваги з боку місцевих мас-медіа, істориків, культурологів та посадовців до відкриття ще однієї просвітницької виставки не доводилося спостерігати давно. Певно, прецедент для такої події виявився неабияким – реалізація економіко-інвестиційного проекту «Більське городище». Благодійний фонд «Гелон» за підтримки обласної громадської організації фонду «Відродження» взялися не просто перетворити городище на музей просто неба «Гелон», а й створити на цих двох гектарах полтавської землі, яка, до речі, поступово нищиться, розвинену туристичну інфраструктуру, а ще довести усьому світу, що наші пращури – не дикі кочові племена, а розвинена для того часу осідла нація.

Перші спроби привернути увагу туристів до столиці Скіфії вже зроблені. Експонати виставки демонструють перші кроки в реалізації програми «Відродження Гелону» – презентацію перших доробок музею під відкритим небом «Гелон». Мине час, й спільними зусиллями справжніх патріотів відроджене у музеї древнє місто Гелон уславить не тільки Україну, а й Полтавщину зокрема.

Стрічка новин