Храмове свято відсвяткували в Хоролі

Храмове свято відсвяткували в Хоролі

12 липня православні віряни вшановували пам'ять святих апостолів Петра і Павла – небесних покровителів нашого міста. Цього дня в Петропавлівському храмі Полтавської єпархії Української православної церкви Київського патріархату відбулося ювілейне храмове свято з нагоди першого 10-річчя з дня його відбудови, а також 40-річчя церковного служіння його настоятеля, митрофорного протоієрея отця Василя (Симулика).

Апостоли Петро і Павло увійшли в історію як найревніші проповідувачі християнської віри. Святі були в числі основоположників розповсюдження цієї релігії по всьому світу. За свої релігійні погляди премудрі і верховні апостоли зазнали мученицької смерті, але пам'ять про них жива й донині. У богослужінні їх святої пам’яті та святкових молитовних заходах взяли участь архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

Настоятель Петропавлівського храму міста отець Василь отримав Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня. Цією високою почесною нагородою Української православної церкви Київського Патріархату відзначено митрофорного протоієрея Петропавлівського храму за особистий внесок у справі відродження української держави і духовності, піднесення ролі Української Церкви в житті суспільства і держави.

З нагоди храмового свята та подвійного ювілею, Сергій Волошин завітав як очільник міської влади разом зі своїм заступником з питань діяльності виконавчих органів ради Яною Карманською до Петропавлівського храму міста Хорола, щоб оголосити подяку почесному громадянину міста, священнослужителю, митрофорному протоієрею, настоятелю храму, отцю, духовному наставнику, літератору, поету, публіцисту, композитору, художнику, науковцю Василю Васильовичу Симулику. 

Міський голова від представників духовенства в особі Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета нагороджений Орденом Святого Миколая Чудотворця за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви. Такими високими нагородами також удостоєні: депутат Полтавської обласної ради, голова правління ПрАТ «Хорольський механічний завод» Михайло Іванович Міщенко; депутат Хорольської районної ради, голова правління СВК «Перемога» Анатолій Григорович Пасюта; голова Староаврамівської сільської ради Олександр Анатолійович Лозенко.

Стрічка новин