Цього дня вшановують апостолів Петра і Павла

Постраждали за Ісуса Христа не разом, але в один день з різницею в рік. Об'єднує їх те, що вони найбільше потрудилися для проповіді християнства. Українці пов'язують з цим днем безліч традицій та повір'їв. А от ставлення церкви до цього – скептичне.

Цього дня почесне місце займає ікона апостолів Петра і Павла. На ній зображені ці два ревні служителі Іісуса Христа з ключами від царства Небесного та Євангеліє. 

ієрей Олександр (Голохвастов), клірик Андріївського храму

- Вони прийняли смерть мучеників за Христа. Знаємо також, що апостол Петро сповідував Іісуса Христа сином Божим, і Іісус Христос заснував церкву на цьому сповіданні.

Петро і Павло – це учні Іісуса Христа, які, за християнським віруванням, відчувши на собі Божу Благодать, після Христового Вознесіння почали проповідувати віру в Бога. Церква прославляє одного – за твердість, а іншого – за світлу мудрість. 

ієрей Олександр (Голохвастов), клірик Андріївського храму

- Апостоли і далі церква мають право прощати гріхи. Також апостоли потрудилися: проповідували язичникам, там де не було іудеїв, а там, де християнство мало сповідуватися. Вони мали схожий характер в тому, що вони ревносно служили Богові.

Свято це відоме, хоча і не входить до найбільших, але щорічно 12 липня православні віруючі вшановують пам'ять цих апостолів. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію