Без суперечок та зайвого галасу

У Зінькові відбулося засідання 20-ої сесії Полтавської обласної ради. Депутати поставили за мету опрацювати більше 100 питань, серед яких – внесення змін до програм, укладання нових трудових договорів з керівниками комунальних закладів, заснування нових стипендій для учнів та студентів тощо. Зрушило з місця на цій сесії і питання надання спецдозволів газовидобувним компаніям для роботи на території Полтавщини.

Чергова, 20-та сесія Полтавської обласної ради сьомого скликання відбувається на виїзді. Цього разу «прихисток» депутатам дала Зіньківська районна рада. Обранці на місцях, реєструються, засідання починається. У порядок денний депутати включили більше 100 питань. В одному з перших заслуховують інформацію про результати діяльності органів прокуратури області.

Олександр Легеньковський, в.о. прокурора Полтавської області 

- Рівень злочинності знижено на 4%, на 10% зменшилася кількість тяжких злочинів. Спостерігається тенденція до зниження більшості видів злочинів. На 12% зменшилася кількість умисних вбивств, на 57% - згвалтувань, на 3% зменшилася кількість злочинів проти власності, у тому числі і розбійних нападів.

Цю інформацію депутати беруть до відома та переходять до низки питань, що стосуються внесення змін до обласних програм. У цьому переліку – і програма розвитку і підтримки полтавського аеропорту. Останньому - додаткове фінансування, яке обговорювали напередодні на засіданні бюджетної комісії, у розмірі 18 млн гривень. Затверджують депутати і Програму зайнятості населення на 2018-2020 роки. Потому торкаються питань бюджету.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- У нас профіцитна область. Ми заробляємо як в обласний бюджет, так і в державний бюджет. По півріччю ми ділимо що? Перевиконання. Звіт за перше півріччя на бюджетній комісії вже пролунав, депутати взяли його до відома. Тепер ми дивимося на перевиконання, і в подальшому – на прогнозні показники 2018 року.

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА

- Ми в першому півріччі отримали 80 млн перевиконання доходів по загальному фонду. У зв'язку з цим будемо уточнювати показники виконання обласного бюджету. Ми десь збільшимо плани по загальному фонду більш ніж на 200 млн гривень.

А от питання, яке минулого засідання не знайшло підтримки депутатів, - затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки державної власності, яка надана в користування Полтавському гірничо-збагачувальному комбінату. Цього разу обранці грунтовно вивчили проблему та проголосували позитивно.

Валерій Капленко, голова комісії з питань аграрної політики Полтавської обласної ради

- Суть питання в чому? Є земельна ділянка в ГЗК. Зробили оцінку 5 років тому, що коштує воно там 100 тисяч. Сьогодні ГЗК, йдучи назустріч громадам, сільським радам каже: «Ми переробили на своїх ділянках вартість землі, тобто, зробили нову грошову оцінку, і просимо вас затвердити цю документацію і платить по-новому». Все.

Підтримали депутати і «горезвісні питання» щодо надання без проведення аукціону спеціальних дозволів низці компаній на видобування природного газу, конденсату та нафти на території Полтавської області.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію