Ідеї – мешканців, реалізація – міста

У Полтаві стартував прийом нових проектів за «Бюджетом участі». Останній триватиме до кінця липня. Традиційно долучитися до нього зі своїми ідеями розвитку міста запрошують органи самоороганізації населення, громадських активістів, небайдужих мешканців. У Київському районі днями відбулася зустріч, на якій полтавцям нагадали тематику майбутніх проектів та вимоги до них.

Третій рік Полтава – у «Бюджеті участі». Цей проект дозволив місту отримати нові дитячі майданчики, велопарковки, провести низку соціальних заходів. Нині його організатори чекають на нові ідеї. З 2 липня розпочався прийом проектів, які будуть реалізовані у 2019 році. Цього разу автори можуть розраховувати на збільшене фінансування.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- У нас зміни внесені на сесії травневій до Програми, до положення. І тепер проекти малі – вартістю до 500 тисяч гривень, і великі – 1 млн 400. Це вже більш значущі, більш вагоміші, більш важливі проекти можуть бути подані.

З усіма особливостями цьогорічної подачі проектів секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач знайомить мешканців Київського району. У районній раді відбувається традиційна консультаційна зустріч. Серед присутніх – депутати, голови ОСН та кооперативів, громадські активісти, небайдужі полтавці. Сергій Дудко, наприклад, – вже досвідчений учасник проекту «Бюджет участі».

Сергій Дудко, заступник голови Київської районної у м.Полтаві ради

- У спільній співпраці з ОСН Яківців ми позаминулого року подали проект благоустрою оздоровчої зони і виграли його. Він був реалізований у 2017 році. У 2017 році ми знову подали два проекти, але, на жаль, нам не вистачило по одному проекту 10 голосів, по іншому – 15 голосів.

Свій проект збирається подавати і цьогоріч. Стосуватиметься він облаштування вже існуючої спортивної зони тренажерами і будівництво футбольного поля зі штучним покриттям. Коли одні полтавці лише мріють про впровадження своїх ідей в життя, інші вже мають їхню реалізацію. Приміром, цей Центр медико-санітарної допомоги в рамках «Бюджету участі» отримав нові комп'ютери та ноутбуки.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Тут, у Центрі медичної допомоги, ми бачимо уже реалізацію проекту «Бюджет участі», великого проекту, який виграв минулого року – це закупівля техніки. І із 1 млн гривень освоєно на сьогодні 400. Інші 600 – вже оголошені тендери, на Прозорро йдуть торги.

Цікаво, що автором проекту щодо комп'ютеризації усіх центрів медико-санітарної допомоги міста став звичайний полтавець. Його ідею підтримали тисячі людей. Як наслідок – сімейні лікарі працюють за новою технікою.

Віталій Мрочко, сімейний лікар Центру ПМСД №1

- Встановили комп'ютерну техніку в цьому місяці. Покращилася робота безпосередньо. Тому що тепер на своєму робочому місці можемо приймати пацієнтів, безпосередньо вводити їх в систему, реєструвати і в подальшому працювати. В подальшому будуть впроваджені, згідно з рекомендаціями МОЗ, і система електронних рецептів, і електронна реєстратура, і електронна карточка.

До 31 липня полтавці мають змогу подати свої ідеї в рамках «Бюджету участі». Після цього буде засідання експертної групи, оприлюднення відібраних проектів та період для голосування. Орієнтовно віддати свій голос за ту чи іншу пропозицію можна буде вже восени цього року.

Стрічка новин