Вихователь проти дитини

До Студії «Місто» з проханням допомогти звернулися батьки вихованців дошкільного навчального закладу №7 «Теремок». Педагога, яка виховувала їх дітей з наймолодшого віку, хочуть звільнити за, на їх думку, сфабрикованою справою. Майже 34 роки до роботи Ірини Сівак не було жодних зауважень, аж тут – звинувачення у рукоприкладстві до дитини з іншої групи. З батьками постраждалого хлопчика, працівниками садочку та батьками дітей спілкувалася Марія Лісніченко.

Зі звинуваченням про побиття їх 5-тирічного сина 3-го травня до завідуючої дитячого садочку «Теремок» звернулися батьки. Подружжя запевняє, що дитина безконфліктна та спокійна, а у день власного випускного стала жертвою обставин: вихователь іншої групи зайшла до кімнати та почала так би мовити «виховувати» хлопчика. Про те, що дитину побила Ірина Сівак, зі слів батьків, їм стало відомо від іншої виховательки садочку та зі слів самої дитини. Проте сьогодні вихователі запевнять, що жінка була в іншій кімнаті, тож нічого бачити не могла. Наслідки ж мама дитини описує як чисельні забої, розбита губа та шок. Батьки написали заяву до завідуючої дошкільного закладу та чекали на звільнення виховательки. Розмову у кабінеті батько побитого хлопчика записав на диктофон:

Батько: Хто вам дав право бити дитину? 

Галина Лазуренко: Тут я погоджуюсь з вами.

Батько: Ось і вся розмова, тут, я впевнений, більше говорити немає про що.

Мати: Вона ж не просто била. Як він говорить (син), вона і так його вдарила, так мало не впав, і по вуху била, і по губі била, і по носу била. Ви мене вибачте, він, звісно, сидів, але він вчора сидів – у нього руки трусилися.

Галина Лазуренко, на той момент – завідуюча, прийняла заяву та відправила Ірину Сівак у відпустку. Зі слів завідувачки, у разі, якщо б батьки підтвердили побиття у наступні кілька днів, жінку було б звільнено.

Галина Лазуренко, у травні 2018 року завідуюча ДНЗ №7

- Прийшов батько, і він почав вимагати, щоб людину цю швидко звільнили. Я сказала, що так не буває, так не буває, щоб швидко звільнили – треба підстави, треба всякі і документи зібрати, і все. Ми з батьком домовилися, що так, якщо будуть для цього підстави – я її звільню.

Жодних документів, додає завідувачка, стосовно побиття дитини батьки до навчального закладу не принесли. Документи з садочку забрали, і вже готуються до вступу до шоли. Про те, що дитина почувала себе нормально і не мала забоїв, говорять і медики закладу. Заперечує факт побиття хлопчика і сама Ірина Сівак – вихователь з більш ніж 30-річним досвідом роботи. Остання згадує, ще до початку часу своєї робочої зміни зайшла у групу до колеги.

Ірина Сівак, вихователь, яку звинувачують у побитті дитини

- Я навіть не побачила, як за мною зайшов хлопчик. Я тільки почула, як він почав на мене кричати і говорити: «Чого ти сюди приперлася...» Ну взагалі погані слова почав говорити, я повторювати не буду. Я повернулася і спитала, що він тут робить і чому не спить, він сказав, що це не моє діло.

Після такого, за словами вихователя, «не теплого» діалогу жінка попросила хлопчика такого не говорити, у відповідь на що отримала подряпини на руці та плювок у свою сторону. Всадивши дитину на стілець, додає Ірина, вона покликала вихователя. Не вірять у побиття дитини вихователем і колеги Ірини Сівак. Батьки ж, у першу чергу, говорять про любов дітей до своєї виховательки.

Юлія Любченко, мама, чия дитина відвідує групу Ірини Сівак

- Коли дитина йде у дитячий садочок і баче, що там Ірина Вікторівна, він щасливий, він задоволений. Останні події, які відбуваються у дитячому садочку, – це заплакана вихователь, яку просто доводять до такого стану, яка просто сидить, це діти, які з похмурими носами сидять і кажуть: «Як же ми тепер будем без Ірини Вікторівни?».

Наразі вихователька продовжує працювати у дитячому садочку «Теремок». Говорить: не уявляє свого життя без дітлахів та регулярно від керівництва отримує так би мовити «пропозиції» звільнитися за власним бажанням. Батьки ж вимагають чесного службового розслідування. На ньому наполягають і батьки побитого хлопчика.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію