Чисте повітря біля будинків – міф чи реальність?

Жителі багатоповерхівок по вулиці Курчатова, 13 та 17 не один рік скаржаться на неприємні запахи з каналізаційних стоків. Причини їх появи з'ясувати намагалися самостійно як місцеві мешканці, так і депутат, до якого вони зверталися. Вчергове питання намагалися врегулювати під час виїзної комісії обласного Дeпартамeнту містобудування і архітeктури та ЖКГ, куди з'явилися і представники комунальних служб.

Проблема є та існує давно, але шляхів її вирішення знайти не можуть. Жителі багатоповерхівок по вулиці Курчатова, 13 та 17 скаржаться, що через різкий запах з каналізаційної системи важко дихати. Проводили не одну комісію, роками триває «листування» з комунальниками, але проблема не зникає.

З'ясували, і хто відповідальний за фекальний каналізаційний колектор, що знаходиться у районі вулиці Курчатова. Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Андрій Лямін повідомив: колектор, що знаходиться у районі вул. Курчатова, обслуговується та перебуває на балансі комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал».

І ось – чергове зібрання, на яке завітали місцеві мешканці, представники комунальних служб та депутат Київської районної у м.Полтаві ради Сергій Савенков. 

Сергій Савенков, депутат Київської районної у м.Полтаві ради

- Коли минулий раз я приходив на це місце Курчатова 17, що на Половках, то мною разом із мешканцями було зафіксовано скиди каналізаційних стоків ось в цій невідомо ким розритій ямі.

Мешканці розповідають: викиди відбуваються не постійно, так само, як і сморід. Особливо його чути у безвітряну погоду, зранку та вночі.

Ірина Климова, місцева мешканка

- Вночі приходьте, коли хочеться свіжого повітря та відкрити вікно. У мене в доньки астма, і я не можу відкрити це вікно. У неї раніше не було цього. І мені здається, що тут жити – це взагалі... У нас померлих на поверсі – 5 чоловік, і нам ще й 40 років немає нікому.

Мешканці збирали підписи, зверталися як до комунальних служб, так і до депутата Київської районної у м.Полтаві ради. 

Сергій Савенков, депутат Київської районної у м.Полтаві ради

- Люди просто не можуть тут жити, вони скаржаться на те, що мають дітей відправляти в дитячі табори, куди-небудь, аби вони не дихали оцим. Є мешканка, яка має дитину-алергіка та астмою, вона теж постійно просить допомоги. Тут не можуть жити люди, розумієте. 

Люди ж, у свою чергу, зазначають, що запах специфічний та не схожий на каналізаційний, припускають, що це промисловий сморід. А викиди бачили на власні очі. 

- Тиждень тому ми проходили там і бачили, що там були скиди і смерділо з тієї ями, з старої траси, з розритого колектора. Ось це свідок. Вам іншого свідка запросити?

- Ні, ну зрозумійте, свідків я 30 приведу, візьміть аналіз, докажіть, що це дійсно каналізаційна вода.

Ще у 2017 році до Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України Сергій Савенков вже подавав на аналіз проби повітря, грунту та води, що розташовані поблизу будинків 13 та 17, і отримав такий висновок.

Зазначені дані результатів лабораторних досліджень можуть свідчити про забруднення водойми каналізаційними стічними водами.

Інформацію про викиди працівники «Полтававодоканалу» спростовують, адже певні – запах іде з каналізаційних люків. 

Сергій Джигало, начальник дільниці каналізації КП «Полтававодоканал»

- Я вам пояснюю: відкриті ревізії, через це іде весь запах. Закрийте ревізії, і тоді побачимо.

Як зазначає депутат Сергій Савенков, «Полтававодоканал» 2 тижні тому надав відповідь на звeрнeння, дe зазначив, що люки були загeрмeтизовані. Та і зараз розповідають про фронт виконаних робіт.

Віктор Вовк, інженер дільниці каналізаційних мереж КП «Полтававодоканал»

- Те, що можна було загерметизувати, де могли бути запахи, – це нещільно закриті люки, то ми їх позакривали, пообмотували целофаном, глиною позамазували, позасипали.

Причину запахів з ями, що знаходиться в лісі за багатоповерхівкою по вулиці Курчатова 17, пояснити не можуть. А тим часом страждають мешканці. 

Володимир Збаранський, місцевий мешканець 

- З 3 до 5 ранку у нас створюється такий сморід, що мешканцям нашого будинку неможливо ні спати, нічого.

В кінці зібрання склали протокол комісійного обстeжeння каналізаційних мeрeж біля будинків 13 та 17 по вул. Курчатова. За словами депутата Сергія Савенкова, в протоколі зазначили, що «Полтававодоканал», можливо, проводив скиди каналізаційних стоків. Однак визначити місцe потрапляння каналізації в зруйновану зливову систeму не змогли. А поки тривають супeрeчки мeшканців, дeпутата та «Полтававодоканалу», люди продовжують страждати від смороду.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію