Як не лінитися бороти лінь

Як не лінитися бороти лінь

Лінь і непорозуміння роблять незрівнянно більше зла на світі, ніж злість і підступність, писав Гете. Тож як з нею боротися?

Одного разу в кожного з нас настає стан стійкої небажання до будь-якої життєдіяльності, і головне тут – не загрузнути в ньому на невизначено тривалий час, а спробувати пояснити собі причини обрушилася на нас ліні і знайти способи повернення до бадьорою і активного життя, способи побороти лінь. Вчені стверджують, що лінії як такої не існує в природі.

Це або захисна реакція організму на перевтому, або відсутність більш-менш мотивації, або банальна неорганізованість. Коли розтрачені фізичні та емоційні ресурси – треба відпочивати і відновлюватися, а ось з неорганізованістю можна і потрібно боротися.

ВІСІМ СПОСОБІВ ПОБОРОТИ ЛІНЬ:

СПОСІБ №1 «ПЛАНУВАННЯ»

Досвід показує, що план допомагає зробити набагато більше справ, ніж безладна діяльність. Але планувати потрібно правильно. Присвячуйте планом десять – п’ятнадцять хвилин перед сном. Вранці справи затягнуть у вир і добрий намір розпланувати свій день залишиться наміром. Правильно розраховуйте свої сили. Перевантажений план призводить до засмучення, втоми і низької самооцінки. Залишайте час на відпочинок, хобі та просто вільний час.

СПОСІБ №2 «МАЛЕНЬКІ КРОКИ»

Іноді побороти свою лінь нам заважає відчуття нездійсненності завдання. Якщо не виходить взяти гору відразу, зробіть сходинки і стіна вже не буде такою непереборною.

СПОСІБ №3 «СИСТЕМАТИЧНІСТЬ»

Ніколи не робіть собі поблажок. Голова болить, немає настрою, втомився, впав і інше не повинно збивати з пантелику. Всі невдачі в хороших починаннях закінчувалися з дозволу сьогодні пропустити. Потім «сьогодні» плавно переходить в «завтра», «післязавтра» і закінчується повним припиненням роботи.

СПОСІБ №4 «ОРДЕНИ ТА МЕДАЛІ»

Мотивація – штука складна. Іноді вона зникає зовсім, і знайти її надзвичайно важко. Допомогти може система заохочень. Нагороджуйте себе за важку роботу, і вам стане легше боротися з лінню.

СПОСІБ №5 «ПОВНОЦІННИЙ ВІДПОЧИНОК»

Раз в тиждень відпускайте віжки, давайте організму і психіці відпочити. Повністю присвятіть день відпочинку. Слідуйте за побажаннями свого організму, але постарайтеся провести деякий час на чистому повітрі.

СПОСІБ №6 «ПОЧИНАТИ З НАЙБІЛЬШ ВАЖЛИВОГО»

Дуже важко організуватися, коли у тебе купа справ. Людина кидається, хапається за все, але тільки втомлюється, а толку – нуль. Вибирайте зі списку справ найнагальніші, потім найважливіші з тих, що залишилися. Такий принцип дозволяє робити більше з меншими витратами нервової енергії.

СПОСІБ №7 «ДЕЛЕГУЮТЬ ОБОВ’ЯЗКИ»

Намагайтеся робити самостійно тільки те, що вам найбільш потрібно і цікаво, а що можливо доручайте іншим: близьким, родичам, найманим працівникам. Деякі речі можна викинути зі списку совсем.Такім чином ваша енергія спрямовується виключно на продуктивну діяльність, ви отримуєте хороші результати, ваша мотивація зростає і працездатність поліпшується.

СПОСІБ №8 «ДЕДЛАЙН»

Якщо попередні методи боротьби з лінню не допомагають, застосовуйте дедлайни. Точні терміни мобілізують кого завгодно. Лінь боїться дедлайнів, як лід вогню.

Запрограмуйте себе на оптимізм. Лінь знаходить притулок там, де сумний настрій, інертність, переживання, очікування невдач і неприємностей – норма життя. Станьте життєрадісною, в міру безтурботним і безжурний навіть в складних ситуаціях. Повірте, лінь негайно відступить, не витримавши боротьби з вашим райдужним настроєм і азартних прагненням до підкорення нових вершин!

Стрічка новин