Вивчити психологію натовпу та вміти врегульовувати конфлікти

Полтавських поліцейських навчають «концепції діалогу». Протягом трьох днів заняття для них, а також правоохоронців із Київщини та Сумщини, проводитимуть представники Консультативної місії Європейського Союзу в Україні.

Упродовж трьох днів представники поліції Полтавщини, Київщини та Сумщини, які входять до складу робочих груп з питань комунікації, пройдуть базовий тренінг від представників Консультативної місії ЄС в Україні.

Лена Борг, тренер-радник КМЄС

- Мета тренінгу – навчити ефективної комунікації співробітників груп превентивної комунікації, щоб вони могли встановлювати проактивні контакти і комунікацію з лідерами, організаторами партій, рухів як до проведення масових заходів, так і в процесі їхнього проведення, і навіть після.

Тренер-радник Лена Борг, яка майже 40 років працює у поліції Швеції, розповіла, що головним інструментом поліцейського під час таких заходів мають бути не силові дії, а слова. Саме від того, наскільки вміло перемовник домовиться із учасниками зібрань, і залежить подальше мирне залагодження ймовірних конфліктів. Ці нескладні правила лягли в основу так званої «концепції діалогу». 

Андрій Мальченко, тренер Нацполіції України

- В першу чергу, це новий метод роботи з населенням під час масових заходів. Наша робота спрямована на те, щоб якомога більше знизити ескалацію конфлікту під час демонстрацій. Ми говоримо з людьми, ми їх інформуємо про права та обов'язки. Наші дії спрямовані на те, щоб мітинг ніколи не виходив за межі мирного зібрання.

Ця концепція вже запрацювала в Києві, Хмельницькому, Одесі. Там створені сектори превентивної комунікації, і вони вже активно працюють з населенням. Загалом принцип «концепції діалогу» українські поліцейські запозичили із Чехії.

Андрій Мальченко, тренер Нацполіції України

- У 2017 році чеські колеги провели низку семінарів в регіонах України, після чого відібрали 20 кращих, на їхню думку, конкурсантів і провели з ними тренінг тренерів. І із цих 20 тренерів вони обрали чотирьох. І в минулому році ми вже самостійно провели три семінари у Львові, Києві і Харкові.

Цього року в Україні відбулося вже 4 таких семінари: в Одесі, Вінниці, Дніпрі і Полтаві. У змодельованих ситуаціях поліцейських навчають психології натовпу, виявляти правопорушників, оцінювати ризики під час проведення масових заходів задля попередження та деескалації конфліктів чи непередбачуваних ситуацій. По завершенню тренінгів правоохоронці отримують відповідні сертифікати.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію