Незвичайний амулет розкопали на Полтавщині археологи

Амулет у вигляді сокири розкопали археологи на Полтавщині.

Знахідка має довжину 3 см і виготовлена із мідного сплаву. Її виявили під час дослідження сіверянського городища в Опішні Зіньківського району. За словами керівника цієї експедиції Юрія Пуголовка, знайдений амулет імітує бойову сокиру.

Додамо, що наші предки були релігійними людьми. Вони вірили в богів, які, на їхню думку, керують усім сущим на землі. Найголовнішим серед усіх, у древніх слов’ян був Перун.

Обереги й амулети у вигляді молоточків, сокир і топірців виготовляли з різних матеріалів. Чоловіки робили їх із заліза, бронзи, іноді наносили собі татуювання з цим символом. Слов’янські жінки носили підвіски та браслети з символікою Перуна. Іноді на полотно оберега наносили руни, знаки сонця і блискавки, що втілюють небесну міць і силу бога Перуна.

Чоловіки брали з собою амулети в походи, вірячи, що сокира Перуна захистить їх від ворога і додасть сили в бою. Вони вірили, що такий оберіг зможе стати потужним щитом від ворога і допоможе впоратися з будь-яким випробуванням.

За висновками археологів, широко використовувати амулети й обереги стали в десятому столітті, коли князі і їхні дружини знак Перуна стали шанувати як символ непереможності і всевладдя. Таким знаком скріплювали військові документи і різні міжнародні заяви. Богом Перуном присягалися київські князі, закріплюючи договір з греками. Вилиті з бронзи і срібла, такі амулети приносили в дар кращим воїнам, щоб примножити їх силу і доблесть у ратній справі.

Також, за свідченнями фахівців, археологічні розкопки древніх городищ розкривають нам таємниці використання могутнього символу. Амулети із зображенням стародавнього символу бога Перуна використовували для захисту воїна на полі бою.

Сокира Перуна вважалася потужним магічним оберегом, який захищав від пристріту і псування. Древній знак використовували для залучення удачі і божественної сили бога вогню. Оберіг у вигляді сокири вставляли в одвірок, щоб захистити будинок від нечисті і поганих людей.

Такі амулети й обереги приносили в дар, щоб захистити людину від поганих думок і негативного енергетичного впливу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію