Ситуація з Аеропортом «Полтава» – досі під питанням

20 грудня 2017 року на засіданні Кабміну було прийняте рішення надати останньому статус міжнародного. З березня цього року тут тривали ремонті роботи. Перший рейс з летовища відкладали вже декілька раз. Який вигляд сьогодні має аеропорт, та коли з нього підніметься в повітря перший міжнародний літак, дізнавались наші журналісти.

11 травня в ефірі нашого телеканалу вийшов сюжет про ситуацію з реконструкцією Полтавського аеропорту. Як звітував керівник Департаменту будівництва Полтавської ОДА Тимофій Голбан, тоді рейс з останнього скасували через те, що підрядник вчасно не доставив спецобладнання для летовища і його не встигли встановити. Ще місяць тому в Полтавському аеропорті велись ремонтні роботи і мав він такий вигляд.

Наразі в приміщенні Полтавського летовища є зміни.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Аеропорт готовий для того, щоб приймати літаки типу «Боїнг», АН, ЯК. Злітно-посадкова смуга відремонтована, руліжна смуга теж відремонтована. Приміщення аеровокзалу теж відповідає всім нормам. Прикордонні митні служби вже розміщені в приміщенні аеровокзалу, встановлені серверні, комп'ютери, всі приміщення обладнані і підготовлені для їх роботи.

Про кількість коштів, які були вкладені та витрачені на ремонт аеропорту, місяць тому нам повідомляв Тимофій Голбан. 

Тимофій Голбан, керівник Департаменту будівництва Полтавської ОДА 

- 26 мільйонів гривень виділили на сесії обласної ради. На сьогоднішній день виплачено лише аванс у розмірі, якщо не помиляюсь, 5 з половиною мільйонів гривень, і один акт оплачено у розмірі 2,4 мільйона гривень.

Проте цього разу коментаря він нам так і не надав. Як, до речі, і директор аеропорту Володимир Окара. Очільник летовища телефоном повідомив, що зйомку в аеропорту проводити можна, але без коментарів. 

Розмова з директором аеропорту 

- Ну, як Вам сказати, заборонити я вам не можу, але інтерв'ю вам давати ніхто не буде. Чому? Ну тому що звертайтесь в адміністрацію області за роз'ясненнями. Я не уповноважений давати вам інтерв'ю.

Про суму коштів, вкладених і витрачених на реконструкцію Полтавського аеропорту, та про дату першого рейсу наразі не можуть повідомити і чиновники Полтавської ОДА.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА 

- Я не могу вам сейчас сказать точной цифры, потому что часть на аэропорт выделялась, часть на управление капитального строительства выделялаось.

- Коли все ж таки відбудеться перший рейс?

- Чекаємо, ми теж зацікавлені в тому, щоб з нашого аеропорту полетіли літаки.

Ми залишаємо за всіма відповідальними за ремонт аеропорту можливість висловитися з приводу цієї ситуації в ефірі нашого каналу.

Стрічка новин