Київські фахівці ділилися досвідом

Представники науково-дослідного інституту проектування міст «ДІПРОМІСТО» представили електронну геоінформаційну систему містобудівного кадастру. Таку ж програму хочуть запровадити і на Полтавщині. Це питання і обговорили під час наради у зеленій залі Полтавської ОДА.

Київські фахівці інституту проектування міст «ДІПРОМІСТО» знайомили полтавців з позитивними аспектами електронної бази геокадастру, який діє і в їх місті. Фахівці наголошують: геокадастр містить всю необхідну інформацію.

Юрій Палєха, заступник директора з наукової роботи, керівник центру ГІС ДП «ДІПРОМІСТО»  

- В кадастр вносяться всі розроблені та затверджені матеріали: схеми планування території Полтавської області, планування окремих районів, генеральні плани міст, інша документація по населених пунктах: детальні плани територій, правила зонування та інша документація.

Ці дані стануть в нагоді як посадовцям, так і містянам. За допомогою електронної геоінфомаційної бази дані стануть відкритими для всіх, адже програма, на основі якої діє система, проста.  

Юрій Палєха, заступник директора з наукової роботи, керівник центру ГІС ДП «ДІПРОМІСТО» 

- Кадастр створюється на основі програми ArcGIS. Розробник – відома компанія ESRI – американська компанія. У ній працюють десь 75% населених пунктів України, використовують цю програму в проектах містобудівних.

На Полтавщині такої інформаційної бази поки що немає, зазначає заступник директора Департаменту, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА Ірина Особік, але вона – необхідна. 

Ірина Особік, заступник директора Департаменту, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Вся Європа вже працює на відкритих кадастрових картах. Що таке відкрита кадастрова карта? Це не тільки, як всі звикли, google maps – відкрив та подивився, шлях, який пройшов від вулиці Соборності до вулиці Небесно сотні, а це надання безкоштовних послуг населенню.

Алгоритм дій у геоінформаційній системі для користувача не складний. 

Ірина Особік, заступник директора Департаменту, начальник управління містобудування та архітектури Полтавської ОДА

- Коли ви задаєте якийсь критерій пошуку, і вам по ваших критеріях видає інформацію про наявність земельних ділянок або об'єктів. І навпаки: ви бачите об'єкт, і можете про нього дістати всю інформацію з цієї кадастрової карти.

До переліку послуг віднесуть: формування довідок про місце проживання, склад сім'ї. Така інформаційна база створена вже в Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові та Житомирі.

Стрічка новин