750 запитань та 5 годин на винесення суддівського рішення

Полтавські судді наразі складають іспити Вищій кваліфікаційній комісії. Саме про це під час прес-сніданку розповів суддя, спікер Полтавського окружного адміністративного суду Ігор Шевяков.

Вже вдруге у Полтаві пройшов прес-сніданок Комітету виборців України. Цього разу про впровадження Судової реформи звітував суддя, спікер Полтавського окружного адміністративного суду Ігор Шевяков. Останній розповідає: вночі повернувся з Києва, де пройшов кваліфікаційне оцінювання. На власному досвіді він розповів про роботу вищої кваліфікаційної комісії судів України. 

Ігор Шевяков, суддя, спікер Полтавського окружного адміністративного суду

- Кваліфікаційне оцінювання суддів. Кожен суддя, відповідно до Закону, має пройти певну процедуру, таким чином в черговий раз держава намагається відповісти на виклики суспільства, і якимось чином привести судову владу до того вигляду, до якого хотіли б, мабуть, ми всі.

Ігор Шевяков ділиться: іспит поділяється на дві частини. Перша – тести, друга – експрес-розгляд так званої модельної справи. В тестах – 750 питань з різних галузей права, в другій частині – справи, котрі розглядались колись в судах, але у скороченому вигляді зі зміненими анкетними даними. На винесення рішення у суддів, які складають іспит, є 5 годин. 

Ігор Шевяков, суддя, спікер Полтавського окружного адміністративного суду

- Кваліфікаційна комісія суддів формується досить складно. Є представники судової влади, представники від громадськості, від Міністерства юстиції. До кваліфікаційних іспитів саме представники (члени кваліфікаційної комісії) стосунку не мають. Ними, власне, буде здійснюватись перевірка наших практичних завдань, які ми виконували.

Списати, зізнається Ігор Шевяков, можливості немає. В аудиторії, де проходив іспит, встановлені камери та працюють спостерігачі. З 12 суддів Полтавського окружного адміністративного суду кваліфікаційну комісію пройшли всі. Найнижчий бал, котрий отримав один з суддів, – 76 з 90.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію