Чи законне будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату?

В обласній раді відбулось засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування. Говорили на ній про законність будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату та зняття Вадима Осипенка з посади начальника Державної екологічної інспекції.

Чи законне будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату? Яку екологічну загрозу підприємство несе навколишньому середовищу? Ці питання планували обговорити на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування. За словами голови комісії Ігоря Горжія, у комбінату немає екологічної експертизи, а без неї будівництво неможливе. 

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування 

- Нам власники говорили, що вони отримають цей експертний висновок на найвищому рівні, то експертизи на сьогоднішній день немає.

Натомість представники Біланівського гірничо-збагачувального комбінату запевняють: всі документи в них є. А постійні перешкоджання роботі, додають, є чиїмось політичним ходом.

Леонід Тютюнник, заст.ген.директора Біланівського гірничо-збагачувального комбінату

- На комісії Верховної Ради з екології нам було поставлене завдання, окрім інших, пройти екологічну експертизу. Навіть до проходження комплексної експертизи проекту ця експертиза пройдена. Висновок отримано позитивний, і ми виконали всі вказівки Верховної Ради і Комітету з екології.

На самому засіданні під час затвердження порядку денного депутат обласної ради Вячеслав Мінязев висунув пропозицію про зняття питання про Біланівський ГЗК з порядку денного. 

Вячеслав Мінязев, депутат обласної ради VII скликання

- Дуже прошу, шановні колеги, підтримати мою пропозицію і зняти 13 питання з розгляду, до висновків спеціалістів.

Ініціативу обранці підтримали. Також на засіданні розглядали питання щодо зняття Вадима Осипенка з посади начальника Державної екологічної інспекції. А все, повідомив Ігор Горжій, через невиконання функціональних обов’язків. 

Ігор Горжій, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування 

- Ми будемо підтримувати цю пропозицію про звернення до Кабінету міністрів і до інспекції України з екології, щоб цю людину все-таки відсторонити від займаної посади. І щоб він в подальшому не міг працювати на теренах Полтавщини, області.

Сам Вадим Осипенко на засідання прийшов, проте надовго його не вистачило. Ще до розгляду його питання, а воно було 3, пан Осипенко залишив залу засідань. Присутні депутати прийняли рішення розглянути це питання прямо на сесії обласної ради, яка відбудеться 12 липня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію