Діти з церебральним паралічем та їх батьки цими вихідними мандрували Полтавщиною

Зокрема, вони побували в Національному музеї-заповіднику Українського гончарства, що в Опішному, відвідали також Миколаївську церкву та славнозвісні Кочубеївські дуби в Диканьці.

Щасливі та в очікуванні подорожі. Діти з церебральним паралічем та їх батьки вирушають у мандрівку Полтавщиною. Ініціатором цієї подорожі став керівник громадської організації «Центр громадського моніторингу «Погляд» Олександр Залужний. За його словами, під час проведення відеоконкурсу «Мій погляд на місто» робота Максима Терлецького про дітей з ДЦП по-особливому вразила як судів, так і всіх учасників.

Олександр Залужний, керівник ГО «Центр громадського моніторингу «Погляд»

- Надзвичайно цікава робота була, про життя і розвиток цих діток, діток, які потребують особливої уваги нашого суспільства. І так виникло, що всі учасники конкурсу, всі учасники журі прийняли рішення, що саме ці діти потребують додаткової екскурсії, щоб щось побачити, зрозуміти. І ми вирішили організувати таку екскурсію.

Головною зупинкою мандрівки став Національний музей-заповідник Українського гончарства, що в Опішному. Родзинкою закладу є садово-паркові скульптури. З них і почалась екскурсія. 

Анна Шаблій, екскурсовод Національного музею гончарства

- Дідусь, який сидить на возі, робота називається «Хто ми є», автор Микола Вакуленко. Ця робота присвячується нам, українцям: сильному, мужньому, терплячому народу, який походить від козацького роду. А козацькому роду немає переводу.

Знайомили діток та батьків й зі стародавнім українським посудом та глиняними іграшками. 

Анна Шаблій, екскурсовод Національного музею гончарства 

- Свистунець, або свищик, – це іграшка-оберіг, борець з нечистою силою, і дарувалися вони діткам хрещеними батьками на великі свята.

Поліна Шебеда – мама дівчини з інвалідністю Марії. Через особливий стан дитини, розповідає жінка, подорожувати вдається рідко. Тому ця поїздка для них – як ковток свіжого повітря.

Поліна Шебеда, мама дівчини з інвалідністю Марії 

- В моєї дитини психічне захворювання, і вважається, що такі діти, вони не сприймають оточуючий світ. Насправді, дуже важливо і їм бачити різноманітну інформацію, зміну і місць, і подій. Тому приїхати в таке місце – для нас це дуже важливо.

Після оглядової екскурсії музеєм всі відправились до гончарів, де кожен зміг доторкнутися до цього виду мистецтва. Серед бажаючих – Юлія Грабар. Говорить: створювала глечик вперше. 

Юлія Грабар, полтавка

- Я тут вперше, раніше я тут була, але по других справах. А зараз я тут з друзями, мені гарно.

По завершенню екскурсії на всіх чекали подарунки від музею, свистунці та буклети. Загалом діти й батьки отримали багато яскравих емоцій від мандрівки.

Леся Будніченко, мама дівчини з інвалідністю Каті

- Ми сьогодні приїхали в таке гарне місце, яке зачарувало своєю красою і дало нам багато позитиву, гарного настрою, енергії. Ми дуже вдячні громадській організації «Погляд», яка організувала нам цю поїздку.

Після «столиці» гончарства учасники екскурсії відвідали Національну пам’ятку архітектури Миколаївську церкву та славнозвісні Кочубеївські дуби, що в Диканьці.

Стрічка новин