У Полтаві відзначили свято Івана Купала

Більше тисячі містян на 3-у пляжі танцювали, співали, грали в різні ігри, одним словом – веселилися. Цьогорічні святкування були особливі, до традиційних ритуалів, таких як пускання вінків на воду та запалювання вогнища, додали нотку сучасності. Міська влада влаштувала для полтавців файєр-шоу та пінну вечірку.

Ірина Щербак, кореспондент

- Ой на Івана та й на Купала. З 6 на 7 липня в країні відзначається одне з найзагадковіших, і в той же час – найулюбленіших народних свят. Віками в ніч на Івана Купала люди йшли до водойм і влаштовували гуляння. Й до сьогодні ці традиції – незмінні.

Більше тисячі полтавців прийшли на 3-й пляж, аби відсвяткувати Івана Купала. Серед них – і Аліна Майстренко. Жінка говорить: цьогорічний розмах гулянь вражає: різноманітні фото-зони, ігрові локації, шоу мильних бульбашок, повеселитися можуть як діти, так і дорослі.  

Аліна Майстренко, полтавка

- Тут багато людей, багато розваг цікавих, і діткам цікаво. Минулі роки не було такого, а в цьому році, взагалі, я приємно вражена.

Ірина Щербак, кореспондент 

- Ще однією особливістю цього свята є його магічний характер. Природа в цю ніч набирає неземної сили. Тому люди проводять обряди гадання, аби дізнатися, що їх чекає в майбутньому.

Про магічну силу трав не зі слів знає і Вікторія Лукоминська. 6 липня для неї починається о 5 ранку. Саме в цей час її родина йде на луки і збирає трави для плетіння ось таких вінків. 

Вікторія Лукоминська, плете вінки на Івана Купала

- Традиційно на Івана Купала використовують такі трави, як «Васильки», «Мотогонку», також це може бути різноманітні злакові трави та польові трави. Вони посилюють свою силу вдвічі, коли вони використовуються на Івана Купала.

А от юна полтавка Мілана Захарченко поділилася своїми знаннями про обряди, які з давніх-давен проводили наші предки в цей вечір. 

Мілана Захарченко, полтавка

- Дівчата пускали вінки на воду, коли вже стемніло, і клали на них світку. І якщо вінок не потоне та припливе до іншого берега, або навіть до іншого села, то вони можуть вийти заміж, або знайти своє справжнє кохання.

Проходили гуляння під патронатом міського голови Олександра Мамая. Очільник Полтави зауважив: святкувати Івана Купала вже стало доброю традицією, яка об’єднує всю велику полтавську родину.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Моє завдання як міського голови – щоб людям це свято запам’яталось на довгі-довгі дні хоча б. Сьогодні нагодуємо всіх кашею – безкоштовно, дітей нагодуємо морозивом, поп-корном. Тому, користуючись нагодою, ще хочу всіх без виключення полтавчан привітати з цим чудовим літнім святом.

На купальській вечірці не обійшлося і без подарунків від мера міста. Так серед полтавців провели конкурс на найкращий вінок. Також відбувся розіграш супер-призів – туристичних наметів, мангалів, пауербанків та сучасних велосипедів. Однією з володарів останнього стала сім’я Угланових. Втретє на Івана Купала вони стають власниками подарунків від Олександра Мамая.

сім’я Угланових, виграли велосипед 

- Так виходить, ми кожного року приходимо з дитиною, граємо в ігри різні, розважаємось, відпочиваємо сім’єю. І от одного разу виграли, потім, думаємо, ще прийдемо.

Після розіграшу призів Олександр Мамай запалив вогнище, пустив найбільший вінок свята на воду. Цим самим розпочав основні нічні гуляння. До традиційного формату святкувань щороку додають сучасні. Так цього разу на всіх присутніх чекало файєр-шоу та пінна вечірка під виступи популярних виконавців міста.

Стрічка новин